XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 21.10.2018 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny przebiegający pod hasłem: „Pełni Ducha i posłani”. Zapraszamy na modlitwę różańcową w intencjach misjonarzy o 17:15.
 2. Pamiętajmy, że jutro przypadnie liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.
 3. Dzisiaj Dzień wyborów samorządowych. Jest to nasz obowiązek udać się na wybory i dokonać mądrego oraz odpowiedzialnego wyboru takich osób, które zadbają o dobro naszych społeczności lokalnych. Pomyślmy z wdzięcznością o tych, którzy wspierali także i nasze prace. A przede wszystkim módlmy się za tych, którzy zostaną wybrani, aby dobrze służyli naszemu miastu, powiatowi i województwu.
 4. Dzisiaj liczymy wiernych uczestniczących we Mszach św. i przyjmujących komunię św.
 5. Bóg zapłać za ofiary złożone na Tacę inwestycyjną – na remont.
 6. Dziękujemy Wam za dobre serce i za Waszą troskę o nasze prace. Dzisiaj podczas Mszy św. o 13:00 będziemy się modlić za wszystkich dobrodziejów naszych prac remontowych. Przypominamy, że za wszystkich dobrodziejów naszego remontu modlimy się co tydzień podczas środowej Nowenny a w III niedzielę miesiąca sprawujemy Mszę św. za parafian i wspierających prace remontowe. Co tydzień za zmarłych dobrodziejów będziemy się modlić podczas wypominek. Zaś dodatkowo za osoby, które nabywają Akcje św. Józefa (żyjące i zmarłych) przez 25 lat: będzie odprawiana co roku Msza św. w Uroczystość św. Józefa a co miesiąc podczas różańca modli się za nich Męskie KŻR z naszej parafii.
 7. Bóg zapłać Siostrom Misjonarkom Krwi Chrystusa, że przez ponad 1,5 roku użyczały gościny siostrom nazaretankom.
 8. Przy wyjściu z namiotu można nabyć znicze wspierając działalność Caritas oraz Kalendarz diecezjalny na 2019 r.
 9. Przymierze Rodzin zaprasza na comiesięczne spotkanie w czwartek od 18.00.
 10. Uwaga: w Uroczystość Wszystkich Świętych Msza św. na cmentarzu będzie o 12:00. Zgodnie z opinią płynąca ze strony wiernych będzie sprawowana w kaplicy cmentarnej, po niej uda się tradycyjna procesja połączona z poświeceniem grobów i modlitwą za zmarłych. Zakończy się ona przy krzyżu na nowej części cmentarza.
 11. Dzisiejsza niedziela to ostatni dzień, kiedy można poprzeć pisemnie nasze wnioski do Budżetu Obywatelskiego – wypełnione Karty prosimy pozostawić w wystawionym pudełku. Uwaga: do końca października można głosować internetowo.
 12. W kancelarii można zgłaszać zmarłych na wypominki oraz na Mszę św. listopadową.
 13. Zachęcam do lektury: Gościa Niedzielnego – a w nim artykuł „Przyjmuj godnie”  o tym, że nie można przyjmować Komunii św. w stanie grzechu ciężkiego a w tygodniku Niedziela jest płyta z filmem „Wojna totalna” dokumentujący straty polskie w czasie II wojny.
 14. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Janiny Kierebińskiej z ul. Tomaszowskiej, +Anny Kobierskiej z Huty Wałowskiej i +Dariusza Ochlika z ul. Niepodległości. Za nich, za zmarłych dobrodziejów naszego remontu i za naszych bliskich pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …