XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.10.2018 r.

Obchodzimy  dzisiaj XVIII Dzień Papieski pod Hasłem ,,Promieniowanie ojcostwa”. Dziękujemy harcerzom i młodzieży za przeprowadzenie w dniu wczorajszym kwesty na ,,Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia”, także i dzisiaj można złożyć ofiary do puszek przed namiotem. Skauci Europy, zapraszają na Zamek  Książąt Mazowieckich dzisiaj od godz. 12.30 gdzie przygotowali papieską grę terenową, przybliżającą postać świętego Papieża. Zaś o 17:15 będziemy rozważać teksty św. Jana Pawła II podczas nabożeństwa różańcowego. Wieczorem o 21:00 spotkamy się na modlitwie przy pomniku św. Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału.

 1. W tym tygodniu obchodzimy:

– w poniedziałek – 15.10 – wspomnienie św. Teresy z Avila.

– we wtorek – 16.10 – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

– w środę – 17.10 – wspomnienie św. Ignacego  Antiocheńskiego.

– w czwartek – 18.10 – święto św. Łukasza Ewangelisty.

– w piątek – 19.10 – wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszko.

– w sobotę – 20.10 – wspomnienie św. Jana Kantego.

 

 1. Dzisiaj w kolejnym miesiącu Nowenny przygotowującej naszą parafię do przyjęcia relikwii św. o. Stanisława Papczyńskiego – gościmy ks. Jana M. Rokosza – marianina z Góry Kalwarii, który mówił o doświadczenie Opatrzności Bożej w życiu św. Stanisława.
 2. Prosimy nadal o wsparcie naszych dwóch Wniosków do Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Aby je przygotować to ciężko pracowali; p. Agnieszka Sielska, Katarzyna Misztal i Daniel Stęporek oraz Damian Gala i ks. Jakub. Wiele też osób zaangażowało się, aby przed kościołami zachęcać do głosowania. Nie możemy zmarnować ich pracy stąd proszę pomóżcie zebrać jak najwięcej tych głosów, abyśmy mogli otrzymać dodatkowe pieniądze z Budżetu Wojewódzkiego. Można jeszcze pobrać: Karty do głosowania i ulotki. Są także plakaty z informacją o głosowaniu internetowym – warto wziąć je do miejsca swojej pracy. Bóg zapłać!
 3. W piątek nasze siostry powróciły już do swoich odremontowanych mieszkań w budynku Kolegium, bardzo dziękuję naszym niezawodnym druhom strażakom z OSP wraz z ich Prezesem za pomoc w przeprowadzce, także naszym księżom i p. Tadkowi Szymczakowskiemu oraz za transport rzeczy p. Piotrowi Gąsiorowskiemu.
 4. Chciałbym także bardzo serdecznie podziękować p. Zygmuntowi Lechowskiemu za wywóz ziemi z terenu parafii i przekazanie piasku płukanego. Także wielkie podziękowanie kieruję do firm: p. Michała Adamczyka, który służy zawsze pomocą koparkami oraz do p. Tadeusza Detkowskiego.
 5. Już dziękowałem ale czynię to ponownie firmie instalatorsko-kanalizacyjnej Pana Tadeusza Sowikowi i Jego syna Łukasza gdyż wykonali nam odprowadzenie deszczówki warte ponad 35 tys. zł. i uczynili to zupełnie bezinteresowne. W pozyskaniu brakujących środków pomaga nam p. senator Rafał Ambrozik wraz z p. posłem Grzegorzem Wojciechowskim – Wielkie dzięki! Jest jeszcze wiele osób, którym należą się podziękowania ale patrzcie na piękna pogodę to jest dla nas niezwykły dar od Pana Boga. Do Niego przede wszystkim kierujemy naszą wdzięczności.
 6. Dzisiaj będziemy się modlić za pracowników oświaty, także za naszych katechetów podczas Mszy św. o 11:30.
 7. Burmistrz Miasta oraz Rada ds. Rodziny zapraszają na spotkanie pt. „Dodajmy rodzinom skrzydeł”. Spotkanie odbędzie się 22.10 w poniedziałek o godz. 18.30. Szczegóły na plakacie.
 8. W kancelarii można zgłaszać zmarłych na wypominki oraz na Mszę św. listopadową. Specjalne blankiety znajdują się na stoliku przy wyjściu.
 9. Za tydzień będzie też można kupić znicze Caritas oraz Kalendarz Diecezjalny.
 10. Zachęcam do lektury: Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela.
 11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Ireneusza Radzyńskiego z ul. Browarnej, +Anny Walas z Pasieki Wałowskiej, +Tadeusza Arent z ul. Skierniewickiej i +Mieczysławy Śmiałek  z ul. Willowej. Za nich, za zmarłych dobrodziejów naszego remontu i za naszych bliskich pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …