XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.10.2018 r.

  1. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe, są one codziennie o 17:15. Prosimy też, abyście odmawiali różaniec w waszych domach, pamiętając o intencjach „Remontowego szturmu do nieba” – modlitwa o szczęśliwe zakończenie naszych prac remontowych, znalezienie środków na te prace oraz uświęcenie naszej parafialnej wspólnoty. Na prośbę papieża Franciszka po różańcu odmawiajmy w intencji Kościoła Modlitwę do św. Michała Archanioła. Dzisiaj modlimy się w intencji nowych powołań i otaczamy modlitwa naszego nowego kleryka Mateusza Endera.
  2. W tym tygodniu obchodzimy:

– w czwartek – 11.10. – wspomnienie św. Jana XXIII, papieża.

– w sobotę – 13. 10.  – urocz. bł. Honorata Koźmińskiego Patrona Diecezji Łowickiej

 

  1. Bardzo prosimy o wsparcie naszych dwóch Wniosków do Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego. Pomoże to nam w realizacji prac remontowych jakie od 2 lat prowadzimy. W ramach zadania pt.: Rawska Korona Spotkań z Kulturą – bogactwo województwa łódzkiego będą organizowane w naszym kościele i kolegium: wystawy historyczne i regionalne, panele dyskusyjne, koncerty muzyki organowej i występy wykonawców muzyki sakralnej, przegląd chórów parafialnych oraz zwiedzanie muzeum z okolicznościowymi wystawami, a także siedemnastowiecznych krypt. Zaś w ramach drugiego zadania pt.: Jesteśmy Młodzi i Piękni Bogactwem swojego Regionu będą w sierpniu półkolonie dla dzieci oraz sobotnie pikniki i spotkania integracyjne dla parafian i mieszkańców regionu. Jak możemy pomóc, aby te projekty wygrały. Trzeba zebrać jak największa ilość głosów. Sami tego nie zdołamy. Dlatego potrzebujemy osób, które pojada do innych parafii zachęcać do głosowania. Także i każdy z Was powinien pobrać karty i zachęcić w swojej rodzinie, miejscu pracy itp. osoby, aby poparły nasze wnioski.  Co robić? Wystarczy tylko przed kościołem pobrać rozdawane Karty do głosowania i wypełnić je drukowanymi literami (imię i nazwisko). Uwaga – mogą głos oddać także i osoby niepełnoletnie (ale wtedy taka kartę podpisuje również opiekun dziecka). Wypełnione i podpisane kartu dzisiaj lub w tygodniu prosimy przynieść do parafii – przed kancelarią jest specjalne pudełko. Można również zanieść je do siedziby starostwa i tam wrzucić do specjalnej urny. Można również głosować internetowo. W tym celu trzeba pobrać ulotki, na których są podane numery naszych Wniosków. Uwaga: głosować można tylko raz, pisemnie lub przez Internet. Bardzo prosimy o pomoc!
  2. Wczoraj w ramach „Remontowego szturmu do nieba” prawie 150 osób pielgrzymowało na Jasną Górę, aby się modlić w intencjach remontu i naszej parafii. Bóg zapalać p. Robertowi Nagórce, który zaproponował taka pielgrzymkę i udostępnił gratis autokary .
  3. Za tydzień obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Zapraszamy wszystkie szkoły i ich pracowników na Mszę św. w niedziele o 11:30. Wszystkich nauczycieli oraz pracowników szkół ogarnijmy naszą modlitwą.
  4. Także za tydzień ale w Katedrze łowickiej o 12:00 będzie sprawiona uroczysta Msza św. z racji 350.rocznicy konsekracji tego kościoła.
  5. W kancelarii można zgłaszać zmarłych na wypominki oraz na Mszę św. listopadową. Specjalne blankiety znajdują się na stoliku przy wyjściu.
  6. Zachęcam do lektury: Gościa Niedzielnego (dodatek płyta z filmem „Sprawa Chrystusa”) i tygodnika Niedziela.
  7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: +Dariusza Piekarek z ul. Mickiewicza, +Barbary Gierach z ul. Tomaszowskiej, +Adama Badełek z Chrust i +Czesława Sekreckiego z ul. Zwolińskiego. Za nich, za zmarłych dobrodziejów naszego remontu i za naszych bliskich pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …