XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 30.09.2018 r.

 1. Od jutra rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, będą one codziennie o 17:15. Zapraszamy KŻR, dzieci i młodzież. Prosimy, abyście odmawiali różaniec w waszych domach. W ramach „Remontowego szturmu do nieba” módlcie się w intencji szczęśliwego zakończenia naszego remontu, znalezienia środków na te prace oraz uświęcenia naszej wspólnoty parafialnej.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:

– w poniedziałek – 01.10. – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

– we wtorek  – 02.10. – wspomnienie świętych Aniołów Stróżów.

– w czwartek – 04.10 – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

– w piątek – 05.10. – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.

 

 1. Gościmy o. Ignacego Kosmana – franciszkanina, który promuje książkę dotyczącą problemów w rodzinie: „Stają się jednym ciałem”. Można ją będzie nabyć po Mszy św.
 2. Można się jeszcze zapisać na wyjazd gratisowy do Częstochowy w sobotę. Wyjazd o 9:00 a powrót przed 18:00. Razem „szturmujemy niebo”.
 3. Podczas Mszy św. o 10:00 będziemy modlić się przy relikwiach św. Jana Pawła II a na koniec będzie specjalne błogosławieństwo dla wszystkich, którzy za wstawiennictwem tego świętego Papieża pragną wypraszać łaski.
 4. Jutro w pierwszy poniedziałek zapraszamy pary nowożeńców oraz małżeństwa na godz. 18:00 na modlitwę w ich intencji.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca – zapraszamy na 15:00 na modlitwę Koronką i adorację Najświętszego Sakramentu, zaś o 17:15 na modlitwę różańcową w intencji powołań. Będziemy imiennie wymieniać i modlić się za osoby powołane z naszej parafii oraz o nowe powołania do życia zakonnego i do kapłaństwa a szczególnie do naszego łowickiego Seminarium.
 6. W pierwszy piątek miesiąca po Mszy św. o 7:00 oraz przed 18:00 będzie nabożeństwo do Serca Pana Jezusa, od 9:00 kapłani odwiedzą chorych. Zaś od godz. 16:00 aż do 19:00 będzie możliwość spowiedzi pierwszopiątkowej. Prosimy rodziców, aby zachęcili dzieci i młodzież do praktyki I-szych piątków miesiąca. Młodzież z Genesis zaprasza na piątkowy Wieczór Uwielbienia.
 7. Za tydzień w kościele w Rzeczycy o godz. 16.30 będzie pokaz wielokrotnie nagradzanego filmu dokumentalnego „Z dala od orkiestry” o
  Zygmuncie Lubicz-Zaleskim – Walka o Polskę poprzez język i kulturę
 8. Bóg zapłać tym, którzy wczoraj pieszo udali się do sanktuarium w Studziennej: ks. Tomkowi, osobom śpiewającym, prowadzącym modlitwy oraz każdemu z uczestników.
 9. W sobotę z racji imienin ks. Artura będziemy się za Niego modlić podczas Mszy św. o 18:00. Zapraszam bardzo do udziału w tej modlitwie.
 10. Zachęcam do lektury: Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela.
 11. Można już pobrać druki na modlitwę Wspominkową za zmarłych.
 12. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Beaty Piechota z ul. Solidarności, +Wiesławy Bielskiej ul. Księże Domki i +Adama Woźniaka z Pl. Piłsudskiego. Za nich i za naszych bliskich pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …