XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.09.2018 r.

 1. Zapraszamy na 17:30 na modlitwę Różańcową w ramach Szturmu do nieba.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:

– w czwartek – 27.09 – wspomnienie św. Wincentego a Paulo.

– w sobotę – 29.09 – święto  św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na Tacę: 8 198,15 PLN.
 2. Nasza młodzież przyjmie w najbliższy czwartek Sakrament Bierzmowania podczas Mszy św. o 18:00. Zapraszam na tę uroczystość także osoby, które przez cały czas przygotowania omdlały każdego z kandydatów i jego rodzinę.
 3. W ostatnim czasie nasze prace rewitalizacyjne oglądało wiele osób m.in.: pani marszałek Joanna Skrzydlewska, Diecezjalna Rada Ekonomiczna wraz z ks. Biskupem Andrzejem Dziubą oraz ks. Ekonomem – wszyscy oni byli pod wielkim wrażeniem prowadzonych prac.
 4. Trwa nasz „remontowy szturm do nieba”. Prosimy pobrać ulotki z informacją o tej akcji. W ramach szturmu do najbliższej środy trwa Jerycho różańcowe, przyjmujemy też zapisy na pielgrzymką na Jasną Górę – 6 października. Włączmy się w dzieło remontu i wspólnie módlmy się w intencji szczęśliwego zakończenia naszego remontu, znalezienia środków na te prace oraz uświęcenia naszej wspólnoty parafialnej.
 5. W ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego zgłosiliśmy 2 Wnioski, które zostały pozytywnie zweryfikowane przez Zarząd Województwa. Teraz o tym czy zostaną one wybrane zdecydują mieszkańcy województwa W październiku będą zbierane głosy poparcia. Stąd już dzisiaj prosimy o pomoc. Przy stolikach na zewnątrz można uzyskać szczegółowe informacje i zgłosić swoją chęć pomocy do zbierania głosów. Potrzebujemy bardzo wielu chętnych, którzy pojadą do różnych miast województwa.
 6. W najbliższą sobotę z naszej parafii wyruszy po Mszy św. o godz. 7:00 piesza pielgrzymka do Studziannej. Udamy się stałą trasą. Po dojściu będzie Msza św. odpustowa w Sanktuarium św. Michała Archanioła a po niej powrót autokarami do Rawy Maz. Warto pójść na ten 1 dzień. Zapisy są w kancelarii a młodzież może zapisywać się u swoich katechetów.
 7. Dzisiaj o godz.13:00 w sali widowiskowej MDK zostanie wręczony tytuł Honorowego Obywatela Miasta Rawa Mazowiecka ojcu Jerzemu Chrzanowskiemu – pasjoniście. Zaś wieczorem o 19:30 w kościele OO. Pasjonistów odbędzie się koncert „Do kraju tego…”, podczas którego usłyszymy dzieła: Chopina, Moniuszki oraz poezję Norwida.
 8. Wójt Gminy zaprasza jutro do Boguszyc na 1800 na spotkanie informacyjne mające na celu zaprezentowanie programu  „Czyste powietrze” realizowanego przez Ministerstwo Środowiska. W ramach realizacji programu możliwe będą między innymi: zakupy pieców, systemów ogrzewania elektrycznego, i pomp ciepła  oraz termomodernizacja, itp.
 9. W piątek także i w naszym mieście odbędzie się ogólnoświatowa akcja: „Koronka na ulicach miast świata”. Gorąco zachęcamy do udziału w tym świadectwie wiary. Gromadzimy się przed godz. 15.00 w następujących miejscach: skrzyżowanie ul. Kościuszki i Konstytucji 3 Maja przy Sądzie, skrzyżowanie ul. Solidarności i Tomaszowskiej przy cmentarzu, rondo Henryka Skierkowskiego (przy Tesco), rondo Jana Pawła II( przy Motelu) i rondo Unii Europejskiej (przy Netto).
 10. Chór parafialny NAZARET serdecznie zaprasza wszystkich kochających muzykę, śpiew oraz otwartych na nowe wyzwania do zasilenia szeregów chóru. Próby odbywają się w każdy piątek o 19:00 w Sali parafialnej.
 11. Zachęcam do lektury: Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela.
 12. W minionym tygodniu nie było pogrzebów, ale pomódlmy się za wszystkich zmarłych dobrodziejów remontu oraz za naszych bliskich pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …