WEŹ UDZIAŁ W JERYCHU RÓŻAŃCOWYM

W środę 19 września o godz. 18:00 Mszą św. i Nowenną do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych rozpoczniemy w naszej parafii Jerycho Różańcowe.

jest ono jedną z możliwości udziału w „Remontowym szturmie do nieba”  w intencji szczęśliwego zakończenia naszych prac remontowych, znalezienia środków na te prace oraz uświęcenia naszej parafialnej wspólnoty. 

Będziemy trwać na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem przez 7 dni, bez przerwy, dzień i noc, i w każdej godzinie będziemy odmawiać kolejne tajemnice różańcowe wraz z modlitwą do św. Józefa. Nasze Jerycho zakończy się w środę 26 września o godz. 18:00.

Dlaczego Jerycho Różańcowe?

Nazwa „Jerycho Różańcowe” nawiązuje do wydarzenia opisanego w biblijnej Księdze Jozuego. Według Pisma Świętego, wprowadzający Izraelitów do Ziemi Obiecanej po okresie niewoli egipskiej następca Mojżesza, Jozue otrzymał od Boga nakaz, by wojsko przez siedem dni okrążało przy głośnych dźwiękach trąb kamienne mury Jerycha. Siódmego dnia od huku trąb potężne mury niedostępnego miasta popękały i runęły, a Jerycho zostało zdobyte.

Jerycho to nieprzerwane, rotacyjne czuwanie grup osób przed Najświętszym Sakramentem przez siedem dni, w tym codzienna Msza Święta, Różaniec, a o godz. 15.00 każdego dnia Koronka do Miłosierdzia Bożego. Odbywać się będzie w naszej kaplicy a w niedzielę w kaplicy namiotowej. Osoby uczestniczące w Jerychu nie mogą włączać żadnych innych własnych intencji ani żadnych innych modlitw, poza ustalonymi z kapłanem. Nieustające, całodobowe czuwanie różańcowe przed Najświętszym Sakramentem jest ofiarowywane – za pośrednictwem Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Zapraszamy serdecznie i oczekujemy, że nasi parafianie przyłączą się do wspólnej modlitwy. Wzywamy członków wszystkich grup i zespołów parafialnych. Nie pozwólmy na to, aby tak wspaniałe dzieło jakim jest remont naszej świątyni nie zakończyło się sukcesem z powodu małej, naszej wiary i braku chętnych do Adoracji Przed Najświętszym Sakramentem. Matka Boża w Fatimie powiedziała: „Otrzymacie wszystko, o co prosić będziecie odmawiając różaniec święty. Dlatego włączmy się w to wielkie dzieło i wspólnie przystąpmy do modlitwy w intencji szczęśliwego zakończenia naszych prac remontowych, znalezienia środków na te prace oraz uświęcenia naszej wspólnoty parafialnej. Wszelkie informacje i zapisy są w kancelarii lub w zakrystii.