XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.09.2018 r.

 1. Zapraszamy na 17:30 na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:

– we wtorek – 18.09. – święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży..

– w czwartek – 20.09. –wspomnienie św. męczenników koreańskich: Andrzeja Kim i towarzyszy;

– w piątek – 21.09. – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;

 1. Gościmy dzisiaj z racji Nowenny przygotowującej na przyjęcie relikwii
  św. o. Stanisława Papczyńskiego o. …………………. – marianina.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na Tacę inwestycyjną.
 3. Przed nami ostatnie miesiące prac remontowych. Jest jeszcze wiele robót do wykonania, musimy także zgromadzić konieczne środki, nie brakuje nam także problemów, stąd po konsultacji z parafianami od dziś aż do końca roku – kiedy to według planu winniśmy zakończyć nasz projekt, rozpoczynamy „Remontowy szturm do nieba”. Od samego początku nasz projekt rewitalizacji polecaliśmy Panu Bogu, szczególnie wzywając wstawiennictwa św. Józefa. Teraz jednak chcemy jeszcze bardziej zaangażować każdego z naszych parafian. Tam bowiem gdzie ustają ludzkie możliwości pozostaje modlitwa ! Stąd gorąco proszę każdego, aby w możliwy dla siebie sposób włączył się w nasz parafialny szturm do nieba. Przy wejściu otrzymaliście ulotki z informacją o tej akcji. Proszę je dokładnie przeczytać i podjąć jeden lub kilka z wybranych przez siebie sposobów udziału w naszej modlitwie. Może to być: ścisły post w dowolny dzień tygodnia, codzienna modlitwa razem z rodziną, adoracja Najświętszego Sakramentu raz w tygodniu, modlitwa za wstawiennictwem św. Józefa lub inne. Ulotka ma dwie części, jedną zatrzymujemy dla siebie a drugą z imieniem i nazwiskiem proszę przynieść do kancelarii, zakrystii lub do koszyczka przy wejściu. Te informacje posłużą nam do przygotowania parafialnej Księgi modlitewnego szturmu do nieba. Szczególnym dziełem będzie prowadzone od najbliższej środy Jerycho różańcowe – całodzienna adoracja w naszej kaplicy przez 7 dni. W ramach naszego szturmu pojedziemy też z pielgrzymką parafialną na Jasną Górę – 6 października. Nasz parafianin p. Robert Nagórka zobowiązał się dać do dyspozycji każdą ilość autobusów dla chętnych do wyjazdu, ofiary złożone za przejazd przekazuje od razu na cele remontu. Wychodząc, proszę podejdźcie do stolików i tam można już zapisać się na ten wyjazd oraz wybrać godzinę czuwania podczas Jerycha różańcowego. Przy stolikach osoby z naszych grup parafialnych podadzą szczegółowe informacje o tym “remontowym szturmie do nieba”. Bardzo proszę, aby każdy podjął choćby jedno zobowiązanie na ten czas. Warto też zachęcić inne osoby. Włączmy się w to wielkie dzieło i wspólnie przystąpmy do modlitwy w intencji szczęśliwego zakończenia naszego remontu, znalezienia środków na te prace oraz uświęcenia naszej wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać.
 4. Paweł nowy opiekun ministrantów, zaprasza dzisiaj chłopców, którzy chcą służyć przy ołtarzu, dotychczasowych kandydatów oraz ministrantów ze szkół podstawowych i ich rodziców na spotkanie po Mszy św. o 11:30. A starszych ministrantów (klasy gimnazjalne) oraz lektorów i panów, którzy jako dorośli chcieliby służyć przy ołtarzu zapraszamy po Mszy św. o 10:00.
 5. Sakrament Bierzmowania dla młodzieży, która przygotowywała się do bierzmowania w minionym roku szkolnym będzie udzielony 27 września podczas Mszy św. o 18:00. W najbliższy czwartek po mszy o 18.00 będzie dla nich próba. Przypominamy, że obecność jest obowiązkowa.
 6. Zaś młodzież z obecnych klas: VIII SP i  III gimnazjum  przystąpi  do sakramentu bierzmowania razem w maju 2019 r. Wszystkich kandydatów prosimy o złożenie prośby w której zobowiążą się do sumiennego uczestnictwa w przygotowaniu, które określone będzie w indeksie. Wzór deklaracji  można pobrać na stronie parafii w zakładce „bierzmowanie”. Uroczyste złożenie deklaracji przez kandydatów odbędzie się 7 października podczas Mszy świętej o godzinie 10.00. Na pierwsze spotkanie organizacyjne zapraszamy już w środę po Mszy świętej o 18.00.
 7. Skauci rawscy zapraszają chłopców w wieku 8-12 lat do gromady wilczków, młodzież męską w wieku 13-17 lat do harcerzy oraz dorosłych do wędrowników. Zbiórka po której można się zapisać odbędzie się w najbliższą sobotę o godz.10:00 pod pomnikiem Jana Pawła II.
 8. Jutro po Mszy św. o 18:00, będzie spotkanie Kół Żywego Różańca. Przyjmujemy zapisy na diecezjalną pielgrzymkę KŻR do sanktuarium w Domaniewicach – w sobotę  09.
 9. Starosta Rawski zaprasza dzisiaj na festyn „Wszystkie dzieci nasze są” Odbędzie się on od 15:00 na terenie naszego Liceum – szczegóły na Tablicy.
 10. Także dzisiaj od 14:00 będzie na rawskim zamku „Piknik Niepodległościowy”. W programie koncerty, rekonstrukcje, zabawy i darmowa grochówka.
 11. Burmistrz Miasta Rawa Mazowiecka Dariusz Misztal zaprasza jutro na obchody 79. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę w dniu 17 września.
 12. Zapraszamy do udziału w pieszej pielgrzymce do Studziannej, która odbędzie się w sobotę 29 września. Zapisy w tygodniu w kancelarii parafialnej, natomiast młodzież może zapisywać się u swoich katechetów.
 13. W dniach 22 – 23 września Miejski Dom Kultury już po raz trzynasty organizuje Rawskie Dni Muzyki Klasycznej. Szczegóły na stronie MDK-u.
 14. Zachęcam do lektury: Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela.
 15.  W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Kazimierza Radzyńskiego z ul. Mszczonowskiej. Za niego, za wszystkich dobrodziejów oraz za naszych bliskich pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …