XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.09.2018 R.

 1. Zapraszamy na 17:30 na modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:

– w czwartek – 13.09. – wspomnienie św. Jana Chryzostoma.

– w piątek – 14.09. – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Jest to także Odpust w kaplicy na Osadzie Dolnej – Msza św. odpustowa będzie za tydzień o godz. 16:00

– w sobotę – 15.09 – wspomnienie NMP Bolesnej;

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Wychowania. Podczas Mszy św. o 11:30 będziemy święcić tornistry i przybory szkolne. Prosimy o modlitwę w intencji uczniów i nauczycieli naszych szkół.
 2. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy spotkania grup parafialnych. Terminy i miejsce spotkań są podane na Tablicy. Mamy tyle możliwości w rozwoju duchowym, jakie zapewniają te wspólnoty – warto z nich skorzystać. Zapraszam na spotkania.
 3. Ks. Paweł nowy opiekun ministrantów, zaprasza chłopców, którzy chcą służyć przy ołtarzu, dotychczasowych kandydatów oraz ministrantów ze szkół podstawowych i ich rodziców na spotkanie za tydzień niedzielę po Mszy św. o 11:30. A starszych ministrantów (klasy gimnazjalne) oraz lektorów i panów, którzy jako dorośli chcieliby służyć przy ołtarzu zapraszamy po Mszy św. o 10:00.
 4. Spotkanie dla pielgrzymów z grupy Brązowej będzie dzisiaj od 18:00 w Miasteczku Krwi Chrystusa.
 5. Przed nami ostatnie miesiące prac remontowych przy naszych obiektach. Jest jeszcze wiele prac do wykonania, musimy także zgromadzić konieczne środki, nie brakuje nam jednak problemów, dlatego jestem wdzięczny jednej z parafianek, która doradziła, aby z całą parafią podjąć gorącą modlitwę. Po konsultacji z radami parafialnymi rozpoczniemy wkrótce „Wielki szturm do nieba”. Za tydzień podamy szczegóły.
 6. W sobotę odbędzie się diecezjalne spotkanie młodych w Łowiczu – organizujemy wyjazd. Szczegółowych informacji udziela ks. Paweł.
 7. Rozpoczynamy zapisy na pieszą pielgrzymkę do Studziannej, która odbędzie się w sobotę 29 września. Zapisy w tygodniu w kancelarii parafialnej, natomiast młodzież może zapisywać się u swoich katechetów.
 8. Tego samego dnia organizujemy wyjazd do sanktuarium w Domaniewicach na coroczny diecezjalny zjazd KŻR – zapisy w kancelarii.
 9. Na polecenie Biskupa Łowickiego przypominamy, że wszystkie sakramenty winny odbywać się w parafii. Dotyczy to także Pierwszej Komunii św. oraz Bierzmowania.
 10. Dzisiaj od godz.14. Burmistrz Miasta zaprasza na Festyn Witaj Przedszkolaku, na terenie Centrum Kupieckiego W programie wiele atrakcji dla najmłodszych – szczegóły na Tablicy.
 11. Starosta Rawski zaprasza za tydzień w niedzielę na festyn „Wszystkie dzieci nasze są” Odbędzie się on od 15:00 na terenie naszego Liceum – szczegóły na Tablicy.
 12. Burmistrz Miasta zaprasza w środę do MDK na spotkanie z ks. Henrykiem Michalakiem o godz. 18:00. Temat spotkania: „O Bogu, Ojczyźnie i Rawie jaka pozostała w pamięci”.
 13. Informacja dla narzeczonych: kurs przedmałżeński mamy w naszej parafii w soboty po Mszy św. o 18:00. Poradnia rodzinna w tym roku będzie u Ojców Pasjonistów w ostatnie wtorki miesiąca – godz. 17.20. Przypominamy, że Kancelaria będzie czynna przed i po południu a w soboty od godz. 9:00 do 10:00.
 14. Uwaga: spotkania dla rodziców i chrzestnych są u nas tylko w II i IV piątek miesiąca po Mszy św. o 18:00.
 15. Zachęcam do lektury: Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela.
 16. W minionym tygodniu odbył się pogrzeby: +Janiny Kowara z ul. Armii Krajowej, +Lecha Jana Biskupskiego  z ul. Solidarności i +Stanisławy Beta z ul. Tomaszowskiej. Za nich, za wszystkich dobrodziejów oraz za naszych bliskich pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …