XXII Niedziela Zwykła – 02.09.2018 r.

 1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca zapraszamy na 17:30 na Nabożeństwo eucharystyczne w intencji nowych powołań z naszej parafii.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:

– w poniedziałek – 3.09. obchodzimy wspomnienie sw. Grzegorza Wielkiego,

– we wtorek – 4.09. obchodzimy wspomnienie bł. Marii Stelli i 11 Towarzyszek, dziewic i męczennic, podczas każdej mszy św. będzie możliwość oddania czci relikwiom błogosławionych męczennic.

– w sobotę – 8.09. przypada Święto Narodzenia NMP – o 6:30 będą Godzinki, na Mszy św. o godz. 7:00, 8:00 i 18:00 będzie błogosławieństwo ziarna siewnego i nasion.

 1. Przez najbliższe 2 miesiące Msze św. niedzielne oraz śluby będą sprawowane w namiocie, gdyż ze względu na prace nie możemy korzystać z kościoła. Jak wcześniej informowałem, to mieliśmy wątpliwości co do jakości wykonanej przez podwykonawcę wylewki. Zleciliśmy jej badania w laboratorium Politechniki Łódzkiej, które potwierdziły nasze obawy. Stąd na koszt podwykonawcy zostanie wykonana nowa wylewka, po której przez konieczny technologicznie czas nie będzie można chodzić. Potem będzie już układana posadzka. Aby uniknąć ciągłych przenosin to do zakończenia tych prac będziemy korzystać z tej tymczasowej kaplicy wynajętej również na koszt podwykonawcy. Proszę wszystkich o wyrozumiałość w tej trudnej i stresującej sytuacji. Gorąco módlmy się o szczęśliwy przebieg naszych prac.
 2. Pragnę bardzo serdecznie podziękować za przygotowanie tego namiotu ks. Jakubowi, s. Bożenie, naszym księżom: Tomkowi i Arturowi, kl. Mateuszowi, lektorom i młodzieży oraz każdej z osób które z potrzeby serca pomogły nam w tym trudnym momencie. Dziękuję także właścicielom Szkółki Krzewów Ozdobnych Państwu Potrzebowskim.
 3. Jutro rozpocznie się nowy rok szkolny, z tej okazji za tydzień w niedzielę będzie specjalna Msza św. o godz. 11.30. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i pracowników oświaty. Prosimy, aby poszczególne szkoły przyszły ze swoimi sztandarami. Wtedy również poświecimy tornistry oraz przybory szkolne dla dzieci klas I-szych i „zerówek”.
 4. Witamy Pan Szymona Kowalczyka, który jest naszym nowym organistą. Dziękuję, że zgodził się podjąć tę ważna posługę w naszej parafii i ufam, że swoimi talentami pomoże rozśpiewać naszą wspólnotę. Będzie również prowadził Chór „Nazaret” oraz wspierał inne zespoły.
 5. W pierwszy czwartek miesiąca – zapraszamy na 15.00 na modlitwę Koronką i adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy w tym dniu na modlitwę o 17.30 w intencji powołań. Będziemy imiennie wymieniać i modlić się za osoby powołane z naszej parafii. Także będziemy się modlić o nowe powołania z naszej parafii do życia zakonnego i do kapłaństwa a szczególnie do Naszego łowickiego Seminarium. Zaś w I-szy piątek będziemy modlić się litanią do Serca Pana Jezusa po Mszy św. o 7:00 i 16:30. Kapłani odwiedzą również chorych. Można zgłaszać nowe osoby chore.
 6. W ten piątek Wspólnota młodzieżowa Genesis zaprasza wszystkich, a szczególnie młodzież, na Wieczór Uwielbienia po Mszy świętej o godz. 18:00.  W tym roku tematyką pierwszopiątkowych Wieczorów Uwielbienia będą sakramenty święte, a najbliższy wieczór poświęcony będzie sakramentowi Chrztu.
 7. – Spotkanie popielgrzymkowe Grupy Brązowej odbędzie się w niedzielę 9 września o godz. 17 w Miasteczku Krwi Chrystusa. Spotkanie rozpocznie się Mszą święta w intencji pielgrzymów i ich rodzin.
 8. Zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania, które odbędzie się w tym roku,  na spotkanie w czwartek 6 września po Mszy św. o godz. 18.
 9. W czwartek na spotkanie o 19:15 zapraszam Radę Parafialną – Ekonomiczną. Zaś Radę Duszpasterską zapraszam w piątek o 19:15.
 10. Za tydzień podamy informacje o spotkaniach grup parafialnych.
 11. Zapraszamy dzieci z Zespołu „Kropeczki” na spotkanie w sobotę o godz. 9:00 w sali po Dzwonnicą.
 12. Zapraszamy ludzi młodych (już od klasy szóstej) na spotkania formacyjne młodzieżowej grupy Genesis w każdą sobotę po Mszy świętej o godzinie 18:00. Informacje o spotkaniach można uzyskać u opiekuna ks. Pawła.
 13. W sobotę Skauci Europy, Biblioteka Pedagogiczna, Świetlica Przymierza Rodzin i Caritas zapraszają na coroczne Bernardynki Rawskie – piknik rodzinny przybliżający postać pasjonisty, Bernarda Kryszkiewicza, autora znanego Pedagogikum. Zachęcamy do spędzenia wspólnie czasu i skorzystania z wielu atrakcji, takich jak malowanie twarzy czy gry sprawnościowe. Nie zabraknie również tradycyjnego poczęstunku. Piknik zacznie się w cieniu Rawskiego zamku o godzinie 14:00,  potrwa do 17:00.
 14. Od września wracamy do zwykłego porządku Mszy św. niedzielnych. Będą także w niedziele msze św. w Kaplicy na Osadzie o 16:00. Zaś Msza św. w kaplicy przy cmentarzu pozostanie jak w wakacje tj. o 8:00. Kancelaria będzie czynna przed i po południu a w soboty od godz. 9:00 do 11:00.
 15. Kurs przedmałżeński będzie się odbywał w soboty po Mszy św. o 18:00 a pierwsze spotkanie będzie 8 września.
 16. Zapraszamy na pielgrzymkę do Gietrzwałdu – szczegóły na tablicy.
 17. Już w przyszłą niedzielę na terenie Centrum Kupieckiego Rawiak odbędzie się
  od godz.14. Festyn Witaj Przedszkolaku, na który zaprasza Burmistrz Miasta,
  w programie wiele atrakcji dla najmłodszych – szczegóły na Tablicy.
 18. Zachęcam do lektury: Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela.
 19. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Henryka Męciny z Chrust.  Za niego, za naszych bliskich i tych, którzy spoczywają na naszym cmentarzu pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …