XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.08.2018 r.


 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Zapraszamy na godz. 17:30 na Nabożeństwo różańcowe.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:

– w poniedziałek – 27.08. – wspomnienie św. Moniki.

– we wtorek – 28.08. – wspomnienie św. Augustyna.

– w środę – 29.08. – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

– w sobotę 1 września przypada 79 rocznica wybuchu II wojny światowej. Zapraszamy na uroczystości, które odbędą się w tym dniu na kwaterze wojskowej naszego cmentarza. Będziemy się też modlić za ofiary wojny w tym za naszych parafian i za śp. Ks. prob. Wacława Ziemkowskiego podczas eucharystii o 18:00.

 1. Dzisiaj podczas mszy św. o godz. 10:00 będzie specjalne błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II szczególnie dla kobiet w stanie błogosławionym oraz dla małżeństw oczekujących dziecka. Także inne intencje będziemy przedstawiać Panu Bogu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 2. W minioną środę Dom naszych Sióstr Nazaretanek odwiedziła Matka Prowincjalna – s. Teofania Migowska. Wprowadziła ona w urząd nową Przełożoną – s. Miriam Iwonę Olszewską, która przybyła z Kalisza. Jako wspólnota parafialna serdecznie witamy
  Miriam i życzymy, aby czuła się pośród nas bardzo dobrze. Dziękujemy ponownie s. Joasi organistce, która już kończy u nas swoją posługę. Od następnej niedzieli funkcję organisty będzie pełnił w naszej parafii p. Szymon Kowalczyk.
 3. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd na Dożynki na Jasnej Górze – 2 września. Można się zapisywać w kancelarii.
 4. Patrząc na chór możecie zobaczyć odnowione pięknie postacie atlantów. Miała być układana już posadzka, ale ze względu na spękania wylewki betonowej były przeprowadzone badania na wytrzymałość i musi zostać wykonana nowa warstwa wzmacniająca ten beton. Proszę o modlitwę w instancjach naszych prac.
 5. Bardzo dziękuje firmie p. Pawła Chojeckiego z Kalenia za wycięcie trawy i chwastów na placu parafialnym.
 6. Również dziękujemy panom z grupy AA „Przebudzenie” oraz wszystkim, którzy pomogli przenieść rzeczy z kaplicy, zakrystii i kancelarii a szczególnie p. Robertowi Nowakowi i Adamowi Grzegorzewskiemu, którzy dali także samochody.
 7. Upały jakie były spowodowały, że nie zawsze pamiętaliśmy o godnym stroju w jakim przychodzimy do kościoła. Prosimy bardzo, aby wzajemnie zwracać sobie uwagę na niestosowny strój. Róbmy to grzecznie ale też stanowczo. Wiele osób prosiło, aby o tym przypomnieć podczas ogłoszeń, gdyż szczególnie paniom kościół myli się z plażą.
 8. Na Jasnej Górze 1 września będzie Ogólnopolska Pielgrzymka Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – serdecznie zachęcamy do udziału
 9. Zapraszamy na Dożynki Powiatowe, które odbędą się dzisiaj w Cielądzu. Rozpoczną się one od Mszy św. o godz. 12:00.
 10. W pierwszą sobotę po Mszy św. o 7:00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie Litanii Loretańskiej.
 11. MDK zaprasza  w  najbliższą sobotę  o godz. 17.00  na koncert w ramach Międzynarodowych Spotkań Miast Partnerskich. Wystąpią: orkiestra miasta Boskovice z Czech, zespół Podchlebnicki reprezentujący Rawę oraz znane i lubiane Mażoretki z węgierskiego miasta Nyirbator. Wstęp jest bezpłatny
 12. Zachęcam do lektury: Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela. Jest także pod chórem darmowa gazeta Dobre Nowiny z artykułem „Niestrudzony egzorcysta
 13. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb +Marianny Kucharskiej z Piaseczna i +Zbigniewa Nowaka z ul. Solidarności. Za nich, za naszych bliskich i tych, którzy spoczywają na naszym cmentarzu pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …