XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.08.2018 r.

 

 1. Zapraszamy na godz. 17.30 na modlitwę różańcową.
 2. W tym tygodniu obchodzimy:

– w poniedziałek – 20.08. – wspomnienie św. Bernarda

– we wtorek – 21.08. – wspomnienie św. Piusa X.

– w środę – 22.08. – wspomnienie NMP Królowej.

– w piątek – 24.08. – święto św. Bartłomieja Apostoła.

– w niedzielę – 26.08. – Uroczystość Najśw. Maryi Panny Częstochowskiej.

 1. Gościmy dzisiaj u nas u nas o. Tomasza – pasjonistę, który mówił o misjach i promował książkę, którą przetłumaczył mówiącą o wierze i życiu ludzi w Afryce. Można ją nabyć przed kościołem.
 2. Zapraszam na Mszę św. o godz. 11.30, podczas której będziemy dziękować Bogu za tegoroczne plony i modlić się intencjach naszych rolników. Bardzo dziękuję mieszkańcom Lutkówki – Gospodarzom Dożynek, w tym Staroście Mirosławowi Skibińskiemu i Starościnie Anecie Królik a także sołtysowi i mieszkańcom Lutkówki za przygotowanie dzisiejszej uroczystości. Za rok gospodarzem dożynek będą mieszkańcy Pasieki Wałowskiej.
 3. Wraz z gospodarzami naszych parafialnych dożynek organizujemy 2 września wyjazd na Jasną Górę na ogólnopolskie Dożynki. Chętni mogą się zapisywać u pani Anety Królik z Lutkówki lub w kancelarii.
 4. Starosta Rawski zaprasza na Dożynki Powiatowe, które odbędą się 26 sierpnia w Cielądzu. Rozpoczną się one od Mszy św. o godz. 12.00, a później będą występy i koncert.
 5. Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na Tacę inwestycyjną. Ciekawy jestem Waszej kochani opinii jak wyglądają polichromie i ołtarz – pamiętajmy jednak, że nie jest to zakończona praca ale dopiero pewien jej etap.
 6. Ponieważ od jutra będzie układana posadzka w kościele to w tygodniu Msze św. będą w Sali pod dzwonnicą a w niedziele w części wydzielonej kościoła. Także kancelaria powraca na swoje miejsce. Przed kościołem i kolegium zostały ustawione rusztowania – prosimy o ostrożność.
 7. Burmistrz Miasta p. Dariusz Misztal zaprasza na Rawski Rodzinny Rajd Rowerowy 25 sierpnia. Start będzie o 10:00 przy hali sportowej na Tatarze. Do wygrania rowery i sprzęt sportowy.
 8. Biskup Łowicki zaprasza na 350 rocznice konsekracji Bazyliki Katedralnej. W dniu 14 października o 18:00 – szczegóły są na Tablicy.
 9. Zachęcam do lektury: Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela.
 10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: +Bartosza Pisarskiego z ul. Solidarności i +Marty Stańczyk z ul. Łowickiej. Za nie i za tych, którzy spoczywają na naszym cmentarzu pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …