ZOSTAŃ FUNDATOREM KONSERWACJI OŁTARZA LUB NOWYCH ŁAWEK – ZDJĘCIA WSZYSTKIE

Jednym z pomysłów osób z Rady Parafialnej w celu znalezienia środków na tzw. koszty własne remontu jest propozycja, aby dać możliwość “zostania fundatorem” konserwacji zabytkowych ołtarzy lub zakupu nowych ławek. Wpłacając określoną kwotę dana osoba czy firma lub instytucja zostanie uwieczniona już na dziesięciolecia tabliczką z informacją o Fundatorze. Jako parafia musimy jeszcze zebrać ok. 2 500 000,00 PLN “wkładu własnego”. Na załączonych zdjęciach są pokazane prace konserwatorskie przy poszczególnych ołtarzach wraz z informacją o koszcie całkowitym prac oraz wysokości kwoty, którą musi zapłacić sama parafia. Jest również załączona informacja o kosztach zakupu nowych ławek do naszej świątyni. Bóg zapłać za dobre serce i pomoc w remoncie !

MODLIMY SIĘ ZA DOBRODZIEJÓW REMONTU

Remont naszego parafialnego kościoła to nasze wspólne dzieło, które czynimy na chwałę Bożą. To także czas, w którym w sposób szczególny jednoczymy się, umacniamy więzi naszej parafialnej rodziny oraz uwrażliwiamy się na wzajemną pomoc i życzliwość. Zdajemy sobie sprawę z tego, że rewitalizacja naszego kościoła i kolegium to wyzwanie, aby XVII wieczny obiekt sakralny, który był perłą ziemi rawskiej, powrócił do swojej świetności i był naszą chlubą i dumą w regionie, ojczyźnie, a nawet poza jej granicami.

Dziękujemy za Waszą obecność i wszelkie wsparcie – to duchowe oraz to materialne. Naszą wdzięczność wyrażamy życzliwą pamięcią oraz wytrwałą modlitwą.

Za wszystkich Dobrodziejów i Ofiarodawców na rzecz remontu naszej świątyni z wdzięcznością modlimy się przez cały okres prac w sposób szczególny:

– w każdą środę o godz. 18:00 na Mszy świętej z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

– w III niedzielę miesiąca na Mszy świętej o godz. 13:00.

– w codziennej modlitwie różańcowej Koła Żywego Różańca polecają intencje osób wspomagających remont oraz ich rodziny.

– w cotygodniowej modlitwie wypominkowej modlimy się za zmarłych dobroczyńców naszej parafii.

Dodatkowo za wszystkich posiadaczy „Akcji św. Józefa” przez 25 lat:

– corocznie w Uroczystość Św. Józefa sprawowana jest Eucharystia w intencji żyjących i zmarłych posiadaczy „Akcji św. Józefa”

– co miesiąc Męskie Koło Żywego Różańca modli się na różańcu.

Czy możesz nam jeszcze pomóc?

Tak, jesteś nam potrzebny!

MASZ DOBRE SERCE!!!

Prosimy, wesprzyj nasze prace…

JAK MOŻESZ NAM POMÓC?

– POPRZEZ MODLITWĘ

– FINANSOWO:

a) Przekazując dobrowolne wpłaty na konto 46929100010131353420000020

b) Przekazując 1% za pośrednictwem Fundacji Caritas Diecezji Łowickiej (KRS Fundacji 0000252350. UWAGA: koniecznie należy dopisać tytuł – „Na remont dużego kościoła w Rawie Maz.”.

c) Nabywając w parafii „Akcje św. Józefa” o wartości 100, 200 lub 500 zł.

d) Nabywając w parafii „cegiełki na remont” o wartości 10, 20 lub 50 zł.

e) Składając ofiary na tablicę pamiątkową – kamienną z danymi ofiarodawcy, którą umieścimy na murze ogrodzenia przy kościele.

f) Sponsorując koszt remontu ołtarzy oraz zakupu nowych ławek.

– BĘDĄC WOLONTARIUSZEM REMONTU:

Zachęcając swoich znajomych, rodzinę oraz inne osoby, aby zechcieli wesprzeć nasze prace modlitwą oraz finasowo.

Więcej informacji o pracach można znaleźć na stronie parafii:

www.parafia.rawa-maz.pl/remont-kościola

oraz na facebooku: www.facebook.com.rawaduzykosciol

DZIĘKUJEMY!

„Radosnego dawcę miłuje Bóg.”
(por. 2 Kor 9, 7)