IV NIEDZIELA ZWYKŁA– 28.01.2018 R.


 1. Ze względu na chorobę dzieci nie będzie ostatniego koncertu kolęd. Zapraszamy na godz. 17.30 na nabożeństwo różańcowe.
 2. Jak w każdą ostatnią niedzielę podczas Mszy św. o 10.00 będzie modlitwa za chorych, za małżeństwa oczekujące potomstwa i mamy w stanie błogosławionym. Będzie błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.
 3. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi ks. Tomasz, któremu składamy serdeczne życzenia. Będziemy się za niego modlić szczególnie podczas Mszy św. o 18.00
 4. Wstępnie planowaliśmy dzisiaj nasz parafialny kulig, ale pogoda nie sprzyja. Ufamy, że za tydzień się uda – proszę słuchać ogłoszeń w tej sprawie.
 5. W środę wspominamy św. Jana Bosko a w piątek obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej, podczas każdej mszy św. (00, 8.45, 10.00 i 18.00) błogosławimy gromnice, które podczas burz wystawiamy w oknach, wkładamy je też w dłonie umierających osób. To święto jest także Światowym Dniem Życia Konsekrowanego, prosimy, aby ogarnąć modlitwą osoby oddane w szczególny sposób na wyłączną służbę Bogu w licznych zgromadzeniach żeńskich i męskich, także myślimy szczególnie o tych, którzy pracują w naszym mieście: siostrach nazaretankach, Misjonarkach Krwi Chrystusa oraz OO. Pasjonistach i Pustelniku – o. Leszku. Ofiarami do puszek będzie można wtedy wesprzeć Zakony kontemplacyjne. UWAGA: gromnice można kupić w naszej kancelarii wraz ze specjalną osłonką przed woskiem.
 6. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja od godz. 15.00, którą rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego. A wieczorem o 17.30 będziemy się modlić w intencji osób powołanych z naszej parafii i o powołania.
 7. W I-szy piątek księża odwiedzą chorych od godz. 9.00, będzie też dodatkowa msza św. z udziałem dzieci o godz. 30 a po niej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa o 17:45. W sobotę zaś po Mszy św. o 7:00.
 8. UWAGA: na cmentarzu jacyś oszuści poumieszczali na grobach kartki wzywające do skontaktowania się z kancelarią. Informujemy, że to nie pochodzi z kancelarii parafialnej a tylko ktoś chce wyłudzać pieniądze.
 9. Na tablicy ogłoszeń są podane szczegółowe informacje o Pielgrzymce do Włoch oraz do Chorwacji.
 10. W ubiegłą niedzielę na Tacę inwestycyjną zebraliśmy kwotę: 10 026,08 zł – Bóg zapłać.
 11. Bardzo dziękuję ks. Jakubowi, s. Bożenie oraz lektorom a także p. Robertowi Nowakowi, p. Tadkowi Szymczakowskiemu, panu sołtysowi i panom z Podlasu, pracownikom pływalni Aquarium wraz z p. Prezesem za rozebranie i posprzątanie dekoracji świątecznych.

 

 1. Porządek kolędy:

Poniedziałek 29.01  – godz. 16.00      oś. Solidarności 5 i 7.

Wtorek 30.01          – godz. 16.00      oś. Solidarności. 3 i 4.

Środa 31.01            – godz. 16.00      oś. Solidarności 6 i 8.

Czwartek 01.02      – godz. 16.00      ul. Zwolińskiego 1A i 1B.

Piątek 02.02 – godz.16.00       ul. Zwolińskiego 8A i 8B

 Sobota 03.02          – godz. 9.00        ul. Polna i Głuchówek

 

 1. Zachęcam do nabycia prasy katolickiej: jest „Gość Niedzielny” z bardzo interesującym artykułem o naszych pracach remontowych. Jest także „Niedziela” a pod chórem są wyłożone darmowe egzemplarze pisma Dobre Nowiny – prosimy wziąć a potem przekazać też innym. Generalnie mam prośbę, aby przekazywać innym przeczytane już gazety katolickie jest to także forma ewangelizowania.
 2. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Piotra Czechowskiego z ul. Katowickiej, +Bolesława Misztala z ul. Konstytucji 3 Maja, +Stanisława Rzadkiewicza i +Janiny Zimeckiej z ul. Zwolińskiego, + Marcelego Łukasika z ul. Polnej. Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …