II NIEDZIELA ZWYKŁA– 14.01.2018 R.

 

 1. Zapraszamy na godz. 17.30 na „Wieczór kolędowy” z udziałem zespołu „Tchnienie Boga”. Za tydzień kolędy zaśpiewają uczniowie z LO im. Marii Curie Skłodowskiej zaś o godz. 11:00 Dziecięcy Zespół „Kropeczki”.
 2. Jutro po Mszy św. o 18.00 spotkanie KŻR.
 3. Przypominamy o możliwości wsparcia prac przy naszym kościele za pośrednictwem Fundacji Caritas Diecezji Łowickiej. Pod chórem są ulotki zawierającą informacje o Fundacji i o sposobie przekazania 1 %. Na druku PIT po wpisaniu nazwy i KRS Fundacji trzeba dodać: „Na remont dużego kościoła w Rawie Maz.” Za wszelką życzliwość serdecznie dziękujemy i prosimy, aby zachęcać inne osobu do przekazania 1% na wsparcie naszego remontu! W kancelarii siostra może pomóc w wypełnieniu PIT-u !
 4. Trwa Nawiedzenie Obrazu Matki Bożej w rodzinach naszej parafii. Przypominamy, że po zakończeniu peregrynacji na danej ulicy, bloku lub wiosce przekazanie Obrazu następuje w kościele podczas Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy wtedy wszystkie rodziny, i te które Obraz nawiedził i te, do których ma się udać! Należy wcześniej zgłosić do kancelarii dzień zakończenia i ustalić godzinę Mszy św. w intencji tych rodzin. Potem przekazanie Obrazu następuje już z domu do domu. Należy tylko ustalić z sąsiadami moment Jego przekazania. Winno następować ono codziennie ok. godz. 18.00. Prosimy, aby podczas modlitwy w rodzinach pamiętać o intencjach całej naszej wspólnoty parafialnej. W parafii codziennie modlimy się za rodziny przyjmujące Matkę Bożą a w środy polecamy je opiece Maryi podczas Mszy św. z Nowenną. Rodzina przyjmująca Obraz korzysta z modlitewnika, który jest dołączony oraz dokonuje stosownego wpisu do Księgi Pamiątkowej Nawiedzenia. Kolejność odwiedzanych przez Obraz ulic, bloków czy wiosek jest podana na Tablicy i na stronie parafii. Zachęcamy, aby owocem Nawiedzenia było np. założenie Koła Żywego Różańca w danej wspólnocie.
 5. MDK zaprasza na tradycyjny Koncert Karnawałowy zatytułowany SOPRANISSIMO, podczas którego trzy soprany wspólnie i osobno zaśpiewają znanie i lubiane utwory muzyki operetkowej i musicalowej.

 

 1. Porządek kolędy:

Poniedziałek 15.01. – godz. 16.00 Tomaszowska 10D, ul. Wyzwolenia,

 1. Tatar, ul. Browarna i blok Browarna 12A, ul. Przemysłowa.

 

Wtorek 16.01. – godz. 16.00 ul. Katowicka, ul. Dolna, ul. Górna, ul. Asnyka,

oraz tzw. Osiedle Mirbudu: tj ul. Brzechwy, Korczaka, Makuszyńskiego, Zapolskiej, ul. Leśna.

 

Środa 17.01. – godz. 16.00           ul. Sienkiewicza, ul. Żeromskiego,

 1. Kochanowskiego.

 

Czwartek 18.01. – godz. 16.00       ul. Prusa, ul. Żmichowskiej, ul. Konopnickiej.

 

 

Piątek 19.01. – godz. 16.00  ul. Fredry, ul. Dąbrowskiej, ul. Staffa,

 1. Orzeszkowej, ul. Tuwima.

 

Sobota 20.01. – godz. 9.00  Chrusty Stare i Chrusty Nowe.

 

 1. W Gościu Niedzielnym artykuł o Roku św. Stanisława Kostki – patronie młodzieży a w Niedzieli – „Dlaczego islam toleruje przemoc”.
 2. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Zbigniewa Kurek z Suchej Niwnej i +Wiesława Jeziorskiego z ul. Solidarności. Pomódlmy się w ich intencji i za naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek …