Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli – 06.01.2018 r.

  1. Obchodzimy dzisiaj – Uroczystość Objawienia Pańskiego w tradycji znaną jako Trzech Króli. Mędrcy, którzy przybyli do Jezusa złożyli dary. Wedle tradycji były nimi: złoto – symbol godności królewskiej, kadzidło – godności kapłańskiej, mirra – symbol wypełnienia proroctw mesjańskich oraz zapowiedź śmierci Zbawiciela. Jednocześnie był to wyraz wiary w Chrystusa prawdziwego człowieka (mirra), prawdziwego Boga (kadzidło) oraz króla (złoto).
  2. Z uroczystością Objawienia Pańskiego wiąże się zwyczaj święcenia kredy, kadzidła i wody. Poświęconą kredą wypisuje się na drzwiach mieszkania K+M+B oraz aktualny rok. Litery te, interpretuje się jako inicjały trzech króli. W średniowieczu odczytywano to inaczej. Napis “C+M+B” (imię Kacper po łacinie pisane jest przez C) wyrażał błogosławieństwo: Niech Chrystus błogosławi mieszkanie! (Christus mansionem benedicat). Kreśląc te litery pragniemy przez to podkreślić, że jak ci Mędrcy ze Wschodu, również i my szukamy Chrystusa i radujemy się z Jego odnalezienia. Ten znak stanowi wobec innych świadectwo naszej wiary. Nie rezygnujmy z tego pięknego polskiego zwyczaju i umieśćmy go na naszych drzwiach.
  3. Ministranci przed kościołem rozprowadzają kredę i kadzidło – dzięki waszym ofiarom będą mogli mieć wakacyjny wyjazd.
  4. Dzisiejszymi ofiarami na tacę będziemy mogli pomóc misjom.
  5. Dzisiaj do Świętej Rodziny w naszej szopce przed kościołem przybędą oddać Dzieciątku pokłon Trzej Królowie. To wszystko w ramach organizowanego w naszym mieście Orszaku Trzech Króli. Bardzo Was drodzy parafianie zachęcamy do licznego udziału w tej radosnej manifestacji Wiary. Przyjdźcie z waszymi dziećmi, zachęćcie bliskich! Warto założyć korony czy inne stroje, aby było barwnie i kolorowo, pośpiewamy kolędy, zjemy coś ciepłego a przede wszystkim pobędziemy razem ciesząc się z narodzin Jezusa. Orszak wyruszy spod kaplicy na Sójczym Wzgórzu ok. godz. 13.30. U nas zaś po Mszy św. o godzinie 13.00 w oczekiwaniu na przybycie Orszaku, kolędy będzie grała Orkiestra OSP w Rawie Maz. Przybycie Orszaku wraz z Trzema Królami przed nasz kościół przewidziany jest po 14.00. Na scenie przed naszym kościołem odbędzie się przedstawienie Pokłonu Trzech króli oraz radosne kolędowanie.
  6. Po mszy świętej  można oddać dziś swój głos na projekt w budżecie obywatelskim. Od każdego z nas zależy czy w maju odbędzie się wielki koncert muzyki chrześcijańskiej. Zachęcamy do głosowania i prosimy o poparcie naszego projektu.
  7. Jutro w naszym kościele o 17:30 niezwykły koncert kolęd w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, na który zaprasza Burmistrz naszego miasta. UWAGA: Msza św. o 18:00 będzie w jutro w kaplicy – wejście od podwórka.