NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY – 31.12.2017 r.

 1. Dziś obchodzimy Święto św. Rodziny z Nazaretu. Podczas każdej mszy św. małżeństwa sakramentalne będą mogły odnowić przyrzeczenia małżeńskie. Także siostry nazaretanki obchodzą dzisiaj swoje święto i odnawiają śluby zakonne. Na godz. 17.30 zapraszamy na Nabożeństwo z Kolędami. Rozpocznie ono cały cykl niedzielnych „Wieczorów kolędowych” – szczegóły są na plakatach. Szczególnie już zapraszamy za tydzień na 16:30 na niezwykły koncert kolęd w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. UWAGA: Wtedy Msza św. O 18:00 będzie w kaplicy – wejście od podwórka.
 2. Dzisiaj kończy się kolejny rok, zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. dziękczynno-błagalną. W jej trakcie odśpiewamy hymn: Te Deum, Wtedy też i w Nowy Rok wysłuchamy sprawozdania z funkcjonowania parafii.
 3. Po mszy świętej  można oddać dziś swój głos na projekt w budżecie obywatelskim. Od każdego z nas zależy czy w maju odbędzie się wielki koncert muzyki chrześcijańskiej. Zachęcamy do głosowania i prosimy o poparcie naszego projektu
 4. Jutro w Nowy Rok obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, msze św. wg. porządku niedzielnego (UWAGA: nie ma Mszy św. w kaplicy przy cmentarzu). Można w tym dniu uzyskać odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu: O Stworzycielu, Duchu, przyjdź. W tym dniu będziemy się także modlić za śp. Ks. prałata Mieczysława Iwanickiego, szczególnie podczas mszy św. o godz. 8:45.
 5. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – msze św. będą wg porządku niedzielnego, ofiarą na tacę będziemy mogli pomóc misjom.
 6. W tę Uroczystość przy naszej szopce przed kościołem do Świętej Rodziny przybędą oddać Dzieciątku pokłon Trzej Królowie. To wszystko w ramach organizowanego w naszym mieście Orszaku Trzech Króli. Bardzo Was drodzy parafianie zachęcamy do licznego udziału w tej radosnej manifestacji Wiary. Przyjdźcie z waszymi dziećmi, zachęćcie bliskich! Warto założyć korony czy inne stroje, aby było barwnie i kolorowo, pośpiewamy kolędy, zjemy coś ciepłego a przede wszystkim pobędziemy razem ciesząc się z narodzin Jezusa. Szczegóły programu są na tablicy ogłoszeń i na naszej stronie internetowej. Dzieci z naszych szkół, które będą brały udział w Orszaku zapraszamy do przyjścia na Msze św. o 11:30. Orszak wyruszy spod kaplicy na Sójczym Wzgórzu ok. godz. 13.30. U nas zaś podczas Mszy św. o godzinie 00 a po jej zakończeniu przy szopce na zewnątrz, w oczekiwaniu na przybycie Orszaku, kolędy będzie grała Orkiestra OSP w Rawie Maz. Przybycie Orszaku wraz z Trzema Królami przed nasz kościół przewidziany jest po 14.00.
 7. Za tydzień obchodzimy Niedzielę Chrztu Pańskiego kończącą liturgiczny okres Bożego Narodzenia.
 8. Kontynuujemy Kolędę. Informujemy, że wodę święconą można pobrać z naczynia umieszczonego przy wejsciu, gdyby ktoś nie miał kompletu kolędowego (krzyż z lichtarzykami, kropidło) to można je nabyć w kancelarii. Prosimy, aby wszyscy domownicy postarali się być podczas tego spotkania. Należy przygotować na stole: krzyż, świece, Pismo Św. i wodę święconą. Jest pięknym zwyczajem, że po księdza wychodzi gospodarz, tak, aby ksiądz nie musiał domyślać się, czy ktoś jest w domu i czeka na kolędę. Prosimy o przysyłanie pojazdów po kapłanów.

 

Porządek kolędy na najbliższe dni:

 

Wtorek 02.01.                  – godz. 16.00      ul. Ogrodowa i ul. Willowa.

Środa     03.01        – godz. 16.00      ul. Jeżowska, ul. Murarska, ul. Kolejowa.

Czwartek    04.01   – godz. 16.00      ul. Sadowa, ul. Wiśniowa, ul. Orzechowa,

 1. Piaskowa, ul. Laskowa.

Piątek 05.01      – godz. 16.00 Plac Piłsudskiego. Plac Wolności, ul. Wyszyńskiego.

 

 1. Są do nabycia tygodniki katolickie: Niedziela i Gość Niedzielny.
 2. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Tadeusza Pendyka z ul. Zwolińskiego, +Ewy Rydz ze Strzałek i +Mariana Brochockiego z ul. Katowickiej. Za nich, za śp. Ks. prałata Mieczysława i za naszych zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …