Boże Narodzenie – 25.12.2017 r.

  1. Z racji Uroczystości Bożego Narodzenia otrzymaliśmy jako wspólnota parafialna wiele życzeń: od szkół, urzędów, instytucji, od parlamentarzystów i wielu innych osób także od wspólnoty parafii ewangelicko-augbsurskiej w Rawie Maz. – bardzo za nie dziękujemy. Życzenia dla parafian … „Kochani Parafianie, poprzez ten wyjątkowy symbol jakim jest biały opłatek i gest łamania nim przy stole wigilijnym, chcemy i my jako Wasi duszpasterze zasiąść razem z Wami w rodzinnym gronie, aby wspólnie w duchu wiary i miłości przeżywać tegoroczne Święta Narodzenia Pańskiego. Przyjmijcie zatem nasze najserdeczniejsze życzenia: niech Nowonarodzone Dzieciątko Jezus udziela Wam obficie swoich darów, niech obdarza każdą rodzinę prawdziwym pokojem i miłością. Niech pomaga w rozwiązywaniu wszelkich trudności, sporów i niepowodzeń. Niech będzie ukojeniem dla tych, którzy cierpią po stracie bliskich. Dla osób starszych i schorowanych niech niesie dobrą pogodę ducha i ulgę w cierpieniach. Dla dzieci i młodzieży niech będzie źródłem radości oraz mądrości. Niech nam wszystkim Dziecię Jezus błogosławi”.
  2. Wszystkim składam Bóg zapłać za przygotowanie naszej świątyni na Święta Bożego Narodzenia: s. Bożenie, x. Jakubowi oraz ministrantom i lektorom za przygotowanie dekoracji i szopki także p. Annie Dębskiej i p. Robertowi Nowakowi. Dziękuję bardzo naszym księżom: Tomkowi, x. Pawłowi i Arturowi. Podziękowanie kieruję również do naszego chóru parafialnego „Nazaret” i s. Joanny – organistki. Bardzo dziękuję naszym siostrom. Słowo: Bóg zapłać kieruję do pana sołtysa Tadeusza Motylewskiego i mieszkańców Podlasu za pomoc oraz za przyniesienie Dzieciątka. Za choinki dziękuję państwu Gabryszewskim z ul. Skierniewickiej i z Leopoldowi p. Dębskiemu. Za oświetlenie choinki przed kościołem podziękowania składam p. Prezesowi Włodzimierzowi Misztalowi i pracownikom  Pływalni Aquarium. Za dary na świąteczny stół i na Wigilię dla pracowników remontu składam podziękowania Rawsko-Bialskiej Spółdzielni Socjalnej oraz Panom Zagajewskim.
  3. Jutro obchodzimy święto św. Szczepana – podamy wtedy już terminy Kolędy.
  4. W najbliższa niedzielę obchodzimy Święto św. Rodziny z Nazaretu. Podczas każdej Mszy św. małżeństwa sakramentalne będą mogły odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie.