IV Niedziela Adwentu – 24.12.2017 r.

  1. Dziś IV niedziela adwentu a jednocześnie Wigilia stąd nie będzie Mszy św. o 13:00 oraz wieczornej o 18:00. Zapraszamy zaś na 23.30 na kolędowe oczekiwanie przed Pasterką. Prosimy, aby zadbać o tradycyjną oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech ona się zacznie od pierwszej gwiazdy, kiedy to dziecko może zapalić święcę Caritas na wigilijnym stole. Po znaku krzyża należy odczytać fragment ewangelii o narodzinach Jezusa, następnie warto odmówić wspólny pacierz: Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga i modlitwę za zmarłych. Wspólnie zaśpiewajmy kolędę, po której będzie dzielenie się opłatkiem i składanie życzeń. Po wieczerzy zaś i rozdaniu prezentów warto wspólnie pośpiewać kolędy.

  1. Pomimo, że wigilia przypada w niedziele to zachęcamy do zachowania dzisiaj postu.
  2. Można jeszcze przed kościołem u ministrantów nabyć sianko na stół wigilijny a w zakrystii poświecony opłatek.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone tydzień temu na Tacę inwestycyjną, która pomoże nam opłacić fakturę za prace w tym kwartale – ponad 3 i pól miliona.
  4. Polecam gorąco prasę katolicką. Do tygodnika Niedziela dołączono płytę z kolędami Arki Noego, Kalendarz oraz śpiewnik z kolędami – cena numeru wynosi 10 zł. Zaś w Gościu Niedzielnym wiele artykułów o Bożym Narodzeniu a szczególnie polecam ten o byciu ojcem jak św. Józef.
  5. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Adama Matysiaka z ul. Prusa, +Marka Banasiaka z ul. Katowickiej, +Stanisławy Grzywaczewskiej z Pasieki Wałowskiej, +Genowefę Woszczyk z ul. Konst. 3 Maja i +Kazimierza Urbańskiego z ul. Akacjowej. Za nich i za naszych zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …