III Niedziela Adwentu – 17.12.2017 r.

  1. Dziś III niedziela adwentu nazywana „radosną” – „gaudete”. Zapraszamy o godz. 17:30 na Nabożeństwo różańcowe.
  2. Za tydzień w niedzielę ostatni dzień adwentu oraz Wigilia stąd nie będzie wtedy Mszy św. o 13:00 oraz wieczornej o 18:00. Pomimo, że wigilia przypada w niedziele to zachęcamy do zachowania postu w ten dzień.
  3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na cele remontu. Będą one pomocne dla zapłaty do końca roku za fakturę na kwotę ponad 3 i pół miliona złotych.
  4. Osoby głuchonieme zapraszamy w środę na godz. 17:00 do kaplicy. Będzie dla nich okazja do spowiedzi a potem Msza św. oraz spotkanie przy opłatku.
  5. Grupy parafialne oraz członków Rad parafialnych zapraszam na spotkanie przedświąteczne w czwartek. Spotkanie rozpocznie się w kaplicy o 19:00 Mszą św.
  6. W sobotę ostatnie roraty zapraszamy na 6:50 szczególnie dzieci gdyż wtedy rozdamy im nagrody.
  7. Do jutra prosimy przynosić „Torby miłosierdzia”, które rozdamy potrzebującym. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom oraz osobom z Przymierza Rodzin, którzy przygotowali paczki.
  8. Zaopatrzmy się w poświecone opłatki, są one dostępne w kancelarii i zakrystii. Rozprowadzały je także upoważnione osoby z rad i grup parafialnych, sołtysi i inne dobre osoby, każdemu z nich bardzo dziękuję za pomoc w roznoszeniu a parafianom za ofiary na prace remontowe.
  9. Zachęcam do lektury prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego oraz Niedzieli.
  10. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby:  +Dariusza Binek z ul. Tomaszowskiej, +Teresy Gontarek z ul. Orzeszkowej, +Dariusza Binek z ul. Tomaszowskiej, +Henryka Rzecznik z Pl. Piłsudskiego  i +Marianny Kopczyńskiej z ul. 1 Maja. Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …