II Niedziela Adwentu – 10.12.2017 r.

1. Dzisiejszą niedzielę kończymy nasze rekolekcje. Bardzo dziękujemy o. Michałowi Gawrońskiemu za poprowadzenie adwentowego skupienia.
  2. O 17.30 będziemy modlić się Koronką do Bożego Miłosierdzia.
  3. W tym tygodniu obchodzimy:

– w środę – 13.12 – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.

– w czwartek – 14.12 – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

1. Trwają roraty – zapraszamy dzieci z lampionami codziennie na godz. 6:50.
  2. W piątek po Mszy św. o 18.00 będzie konferencja dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dzieci w Święta Bożego Narodzenia.
  3. Przed kościołem osoby z Przymierza Rodzin rozprowadzają Świece Caritas. Tam też można nabyć opłatki na stół wigilijny a również pobrać „Torby miłosierdzia”, które po napełnieniu produktami spożywczymi i chemicznymi prosimy przynieść do 16 grudnia. Zostaną one przekazane rodzinom potrzebującym.
  4. Brakuje nam osób do roznoszenia po blokach i ulicach opłatka, bardzo prosimy o zgłaszanie się do zakrystii osób gotowych nam pomóc.
  5. Uwaga: w sobotę jedziemy do Warszawy, aby obejrzeć sztukę teatralną w seminarium pt.: Augustyn, wcześniej zwiedzimy Muzeum Powstania Warszawskiego i starówkę. Wyjazd o 9:30 spod kościoła. Koszt 50 zł. Można się jeszcze zapisać – warto!
  6. Bardzo dziękuję panu Robertowi Nowakowi i jego pracownikom za prace porządkowe, które wykonali wczoraj na terenie parafialnym.
  7. Burmistrz Miasta zaprasza dzisiaj wszystkie dzieci na imprezę „Witaj w Rawie Mikołaju”, która będzie w naszym MDK od godz. 14.00. Tam także odbędą się koncerty świąteczne Stanisława Soyki w dniach: 15 i 16
  8. W Gościu Niedzielnym rozmowa z Kalusem Lautnerem, który odkrył grób naszego proboszcza zamordowanego w Niemczech a w tygodniku Niedziela artykuł „Fatima w Rosji”.
  9. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: +Krystyny Nowakowicz z ul. Solidarności. Za naszych zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …