REMONTOWE NIESPODZIANKI

Trwa nasz remont kościoła i zabytkowego kolegium. Tynkarze, murarze, glazurnicy i malarze, elektrycy i instalatorzy oraz konserwatorzy wykonują wszyscy swoje prace, tak aby ten tak olbrzymi zakresowo remont przebiegał w terminie i zgodnie z założonym harmonogramem. Trwają prace w kolegium, demontowane są podłogi w pomieszczeniach Biblioteki, przygotowywana jest wylewka pod ogrzewanie podłogowe w zakrystiach i wymieniana jest więźba nad nawą południową. W wypełnionym rusztowaniami kościele zdejmowane są liczne warstwy malarskie. W trakcie prac odkryto bardzo dobrze zachowane elementy poprzednich polichromii. Od decyzji konserwatorów będzie zatem zależało co ostatecznie zostanie zachowane i jaki będzie finalny wystrój naszej barokowej świątyni.
Prosimy o modlitwę w intencjach prac oraz wsparcie finansowe gdyż w lipcu trzeba będzie pokryć kolejne faktury na ok. 2 i pół miliona złotych.
Prosimy tez promować ideę “wolontariusza remontu”.

Szczegóły na: http://www.parafia.rawa-maz.pl/2017/05/20/wolontariusze-remontu-potrzebna-pomoc

Zdjęcia dostępne tutaj: