XIV Niedziela Zwykła – 9.07.2017 r.

  1. Zapraszamy na godz. 17.30. na Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
  2. W tym tygodniu obchodzimy:

– we wtorek – 11.07 – święto św. Benedykta, opata, patrona Europy.

– w środę – 12.07 – wspomnienie św. Brunona  z Kwertfurtu, biskupa i męczennika.

– w sobotę – 15.07 – wspomnienie św. Bonawentury, Bp i Doktora Kościoła.

  1. W związku z remontem powstał pomysł tzw.: „Wolontariuszy remontu”. Każdy może nim być zachęcając swoich znajomych, rodzinę i inne osoby szczególnie spoza Rawy, aby zechcieli wesprzeć nasze prace i przekazali dowolną kwotę na prowadzone przez parafię prace remontowe. Prosimy, aby podjąć ten dobry pomysł. Każdy wie jakim wielkim zadaniem dla naszej parafii są prowadzone prace nad rewitalizacja kościoła i kolegium i jak trudno zdobyć na to środki. Można zatem w kościele pobrać koperty na takie ofiary albo podawać znajomym nr konta parafii przeznaczonego na remont lub stronę internetową parafii.
  2. Dzisiaj w Miejskim Domu Kultury odbywają się Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne. O 17.00 wystąpią zespoły ludowe z Gruzji, Serbii i Rumunii. Wstęp jest bezpłatny. Zapraszają Burmistrz Miasta Dariusz  Misztal oraz Dyrektor MDK.
  3. Na czas niedzielne popołudnie warto nabyć prasę katolicką do czytania. W Tygodniku Niedziela wywiad z ks. Wiesławem Kądzielą – autorem słynnych pieśni religijnych a w Gościu Niedzielnym ciekawy wywiad z kard. R. Sarah’em z Afryki „Bóg albo nic”..
  4. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Lucjana Andrzeja Grzejszczaka z ul. Kochanowskiego. Za niego, za naszych bliskich zmarłych i za wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …