XIII Niedziela Zwykła – 02.07.2017 r.

  1. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca modlimy się w intencji powołań do kapłaństwa i życia zakonnego. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30. – ze względu na remont procesji nie będzie.
  2. W tym tygodniu obchodzimy:

– w poniedziałek 3.07. obchodzimy – święto św. Tomasza Ap.;

– w czwartek – 6.07 – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.

  1. Do naszej parafii przybył nowy ksiądz wikariusz ks. Paweł Olszewski. Serdecznie Go witamy i życzymy, aby owocnie realizował swoje kapłaństwo w naszej wspólnocie. Pamiętajmy o nim na modlitwie.
  2. Przypominamy, że dzisiaj po raz pierwszy będzie Msza św. o 20.00, zamiast tej o godz. 13.00. Msze św. niedzielne do odwołania będą sprawowane w kaplicy przy cmentarzu a w tygodniu będą w Sali przy kościele o godz. 7.00, 8.00 i 18.00. Kancelaria będzie czynna tylko w godzinach popołudniowych od 16.00 do 18.00.
  3. W tym tygodniu przypada Pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Pamiętajmy o spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej. W czwartek adoracja od godz. 00 a potem o 17.30 Modlitwa za osoby powołane, zaś w piątek będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i litanie po Mszy św. o godz. 7.00. Do chorych udamy się po wakacjach.
  4. Nasza Caritas parafialna zaprasza na pielgrzymkę na Kresy (Lwów, Krzemieniec, Poczajów i Olesko) w dniach od 19 do 22 lipca – szczegóły na tablicy.
  5. Ojcowie Pasjoniści organizują 4 dniową pielgrzymkę do Lourdes (od 24 do 28 września). Szczegółowe informacje i zapisy w klasztorze.
  6. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego i tygodnika Niedziela. Teczki z gazetami dla prenumeraty są przy ołtarzu.
  7. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb: +Mirosławy Pietrzykowskiej-Piorkowskiej. Za nią i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …