XII Niedziela Zwykła – 25.06.2017 r.

 

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, dzisiaj o godz. 17.30. Ostatnie to nabożeństwo będzie w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.
 2. W czwartek obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary w tę uroczystość są przeznaczone na tzw. Daninę św. Piotra. Osoby posługujące się dewocjonaliami poświeconymi przez Ojca świętego mogą uzyskać odpust zupełny pod warunkiem odmówienia Wyznania wiary.
 3. W tym tygodniu obchodzimy:

– w środę wspomnienie św. Ireneusza Bp. Męczennika

– w czwartek Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła

 1. Dziś zapraszamy na Msze św. o 18:00 – wtedy będziemy dziękować ks. Radkowi za Jego 4-letnią posługę w parafii. Decyzją Biskupa Łowickiego został On bowiem skierowany do pracy jako wikariusz w Łęczycy, zaś do nas przybędzie nowy wikariusz – ksiądz Paweł Olszewski.
 2. Dzisiaj w Miasteczku Krwi Chrystusa u Sióstr Misjonarek – odpust ku czci Krwi Chrystusa. Rozpocznie się on od Mszy św. o godz. 00 a później będzie Festyn Rodzinny – szczegółowy program na Tablicy ogłoszeniowej.
 3. Tydzień temu z ofiar na Tacę inwestycyjną przeznaczonych na remont kościoła wpłynęło: 8240,00 PLN
 4. Od następnego tygodnia w niedziele, ze względu na remont Msze św., będą odprawiane w kaplicy przy Cmentarzu !!! a w tygodniu w salce jak dotychczas .
 5. Od 1 lipca przez czas wakacji, Msze św. w tygodniu będą o godz. 7.00, 8.00 i 18.00 zaś w niedzielę zamiast Mszy św. o 13.00 będzie wieczorna o 20.00. Kancelaria będzie czynna tylko w godzinach popołudniowych od 00 do 18.00. Na czas wakacyjny nie będzie także czynna Poradnia Życia Rodzinnego oraz zawieszamy Kursy przedmałżeńskie. Chrzty będą udzielane podczas Mszy św. niedzielnej o godz. 11.30.
 6. Nasza Caritas parafialna zaprasza na pielgrzymkę na Kresy (Lwów, Krzemieniec, Poczajów i Olesko) w dniach od 19 do 22 lipca – szczegóły na tablicy.
 7. Ojcowie Pasjoniści organizują 4 dniową pielgrzymkę do Lourdes (od 24 do 28 września). Szczegółowe informacje i zapisy w klasztorze.
 8. Przypominamy, że podczas Mszy św. o godz. 10.00, jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca będziemy się modlić za kobiety w stanie błogosławionym oraz za małżonków pragnących narodzin dziecka, będzie udzielane specjalne błogosławieństwo relikwiami św. Jana Pawła II.
 9. Serdecznie zachęcamy naszych  nauczycieli do udziału w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Nauczycieli na Jasną Górę. Wyjazd sprzed kościoła w dniu 1 lipca o godz. 12.30 – można się jeszcze dzisiaj zapisać!
 10.  Mamy upalne dni, ale prosimy zwracać uwagę na strój w jakim można przyjść do świątyni – uszanujmy to, że wchodzimy do Bożego Domu a nie na plażę!
 11. Koło Przyjaciół Radia Maryja w Rawie Maz., organizuje pielgrzymkę do Częstochowy dnia 09.VII. 2017 r., wyjazd o godz. 6.00. Zbiórka przy Klasztorze OO. Pasjonistów . Wszystkie informacje w sprawie pielgrzymki u pani Eli tel. 536-657-115
 12. Polecam do lektury prasę katolicką. Tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny.
 13. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: śp. Henryki Reczulskiej z ul. Skierniewickiej, śp. Bronisława Arcimowicz z ul. Słowackiego, śp. Małgorzaty Anny Studzińskiej z Pl. Wolności. Za nich  i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …