VI Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21.05.2017 r.

 1. Zapraszamy na 17.30 na nabożeństwo majowe.
 2. Jutro przypada rocznica Święceń Biskupich i ingresu do katedry, naszego pasterza – Biskupa Łowickiego, Andrzeja F. Dziuby, pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 3. W tygodniu obchodzimy:

– w środę 24.05. – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

– w piątek 26.05. – wspomnienie św. Filipa Nereusza. Wtedy też rozpoczniemy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 1. W piątek przypada także Dzień Matki wtedy o godz. 18.00 będziemy się modlić w intencji naszych mam: żywych i zmarłych – można zgłaszać w kancelarii intencje – imiona mam do przeczytania podczas tej Mszy św.
 2. Za tydzień w niedzielę przypadnie Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Będziemy wtedy przeżywać wizytację Księdza Biskupa Wojciecha Osiala. Co pięć lat odbywa się taka wizytacja podczas, której ks. Biskup modli się razem z nami i za nas, poznaje życie duszpasterskie oraz materialne parafii. Powitanie naszego Gościa nastąpi na granicy parafii we wsi Lutkówka o godz. 6:30, potem przejedzie do Rawy Mazowieckiej i tu powitamy Go o 6:50. Ksiądz Biskup będzie z nami przez całą niedzielę przeżywając i Pierwszą Komunię św. i mszę w intencji Miasta, prymicje dk Marcina oraz udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży. W poniedziałek odwiedzi chorych i urzędy a o 15:00 będzie modlił sie na cmentarzu. We wtorek zaś odwiedzi nasze szkoły. Bardzo zapraszam na te uroczystości !
 3. Dzisiaj o godz. 10.00 dzieci z naszej parafii przystąpiły do Pierwszej Komunii Św. Zawierzamy je opiece Matki Bożej i prosimy o modlitwę w ich intencji. Codziennie w tym tygodniu będą uczestniczyć w nabożeństwach majowych oraz Mszy św. przeżywając swój Biały Tydzień.
 4. W przyszłą niedzielę do Komunii św. podczas Mszy św. o 10:00 przystąpi III-cia grupa dzieci z klas: III E i F. Prosimy, aby pozwolić rodzicom i bliskim dzieci w przeżyciu tego święta, przyjdźmy na inną godzinę, prosimy też pamiętać, że ławki będą zarezerwowane dla rodzin dzieci. Postarajmy się także, aby przed tą mszą św. nie parkować samochodów przed kościołem.
 5. Pierwsza spowiedź dla dzieci przygotowujących się do sakramentu I Komunii Świętej oraz rodziców i chrzestnych będzie w piątek od 17:00.
 6. W sobotę będzie dla naszej wspólnoty parafialnej wielka radość, bowiem w Katedrze warszawskiej podczas Mszy św. o 10:00 święcenia kapłańskie przyjmie nasz parafianin dk. Marcin Grabowski. Będzie autokar dla chętnych prosimy o zapisywanie się do czwartku. Następnego dnia w niedzielę o 13.00 odprawi on w naszym kościele swoją pierwszą Mszę święta i udzieli specjalnego błogosławieństwa wszystkim uczestnikom. Teraz ma rekolekcje stąd proszę pamiętajcie o Nim na modlitwie.
 7. W sobotę ale w katedrze łowickiej będą świecenia biskupie ks. Andrzeja Józwowicza o godz. 11:00.
 8. W związku z przygotowaniem ołtarzy na Boże Ciało zapraszam sołtysów i osoby odpowiedzialne na zebranie na plebanii w czwartek o 19:00.
 9. W poniedziałek podczas Mszy św. o 7.00 będziemy modlić się z racji imienin w intencji s. przełożonej Wiesławy zaś w środę także o 7.00 za s. Joannę z kancelarii.
 10. Bóg zapłać za ofiary na Tacę inwestycyjną. W minionym tygodniu rozebrano już organy, które pojechały do konserwacji, także rozebrano dach i więźbę nad zakrystią
 11. Zostały zakończone prace nad odnowieniem figury Pana Jezusa na grobie ks. prałata Mieczysława. Prosimy o uwagę ale i troskę o groby, w minionym tygodniu był pożar na jednym z grobów od znicza. Bóg zapłać młodemu mężczyźnie i kobiecie, którzy wspólnie ugasili ogień. Trzeba uważnie ustawiać znicze, aby nie było potem nieszczęścia. Jednocześnie przypominamy, że Zarząd cmentarza zgodnie z regulaminem nie odpowiada za takie szkody i zachęcamy do indywidualnych ubezpieczeń nagrobków.
 12. Zapraszamy chętnych na Ogólnopolskie Spotkanie Młodzieży na Polach Lednickich. Wyjazd odbędzie się w sobotę 3 czerwca. Zapisy w kancelarii i u katechetów.
 13. Gromadzimy się na majówki przy kapliczkach i krzyżach. Za tydzień w sobotę o 17.00 zapraszamy na mszę św. która będzie odprawiona przy krzyżu w Chrustach.
 14. Zachęcam do nabycia tygodników katolickich: W Gościu Niedzielnym i w Niedzieli dużo informacji o 100 rocznicy objawień w Fatimie.
 15. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Heleny Nowak z Podlasu, +Stanisławy Karpińskiej z ul. Tomaszowskiej i +Andrzeja Łuczyńskiego z ul. Słowackiego. Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …