PIELGRZYMKA NA UROCZYSTOŚCI W BERLINIE (13.11.2016)

W związku z odnalezieniem grobu ks. Wacława Zienkowskiego zakatowanego w obozie w Sachsenhausen koło Berlina na cmentarzu pod Berlinem 13 listopada będą specjalne uroczystości. Organizujemy 2-dniowy wyjazd z tej okazji. Prosimy zapisywać się w kancelarii i zakrystii – ilość miejsc ograniczona.

Miesiąc temu do parafii zadzwonił Pan Marek z Berlina i przekazał informację, że odnalazł grób +ks. Wacława Zienkowskiego – naszego proboszcza, który został zakatowany przez esesmanów w obozie w Sachsenhausen. Nikt chyba nie liczył, że jest jego grób, ale okazało się, ze wtedy w 1941 obóz ten nie miał jeszcze swego krematorium i zabitych grzebany pod Berlinem. Będzie tam na cmentarzu 13 listopada msza św. w intencji pomordowanych. Pomyślcie tyle lat minęło…, jakiś nieznany nam człowiek zatroszczył się, aby powiadomić o grobie naszego proboszcza, który zrobił tak wiele dobra dla swojej parafii. Czy i my tym bardziej nie mamy się troszczyć o naszą świątynię?

Pielgrzymka na uroczystości w Berlinie  – program (12-13 listopada 2016)

Sobota – 12 listopada 2016:

1. Wyjazd (spod kościoła) godz. 4:30
  2. Modlitwa w Sanktuarium Urodzin i Chrztu św. Faustyny w Świnicach Warckich (z racji Roku Miłosierdzia)  – ok. 6:30
  1. Modlitwa w katedrze w Gnieźnie (z racji Roku Jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu  Polski) – ok. 9:00
  1. Przejazd do Niemiec (Oranienburg)- ok. 3½ godz.
  2. Wspólne zwiedzanie obozu KL Sachsenhausen od. godz. 13:00 do 15:00
  3. Przejazd na kolację do Polskiej Misji Katolickiej (ok.30 min)
  4. Kolacja w Polskiej Misji Katolickiej   – ok. 16:00
  5. Msza św. (w kościele Polskiej Misji Katolickiej) – 18:00
  6. Zwiedzanie Berlina autokarem – „Berlin nocą” (19:00 – 21:00)
  7. Nocleg (Dom Pielgrzymkowy oraz domy rodzin polskich)

Niedziela 13 listopada 2016:

1. Śniadanie i spotkanie z niemieckimi katolikami z parafii Christus König – 9:00
  2. Msza Święta w kościele Christus König, Nipkowstraße 19 – 11:00
  3. Ok. godziny 12:30 przejazd na cmentarz Altglenicke modlitwa przy zbiorowej mogile z prochami więźniów KL Sachsenhausen, złożenie kwiatów. Zakończenie uroczystości.
  4. Przejazd do centrum Berlina – restauracja włoska (posiłek) – 15:00
  5. Czas wolny (1 godz.)
  6. Wyjazd do Polski – 17.30
  7. Przyjazd do Rawy Maz. – ok.23:00

Koszt pielgrzymki: 220(cena zawiera: przejazd, nocleg, kolację w sobotę i śniadanie w niedzielę). Dodatkowe koszty: ubezpieczenie (zbiórka będzie w autokarze).