JUŻ DZISIAJ WITAMY MARYJĘ – NASZĄ MATKĘ !

Matka Boska Częstochowska

W  dzisiejsze niedzielne popołudnie spełni się nasze długie oczekiwanie, i przybędzie do nas Obraz Matki Bożej Częstochowskiej.

Zapraszamy na Nabożeństwo Oczekiwania na godz. 16:00 do kościoła. Potem udamy się w procesji na skwer ks. Prał. Iwanickiego (koło SP 1), aby tam godz. 17:00 powitać Obraz Matki Bożej. Przybędzie on z Cielądza. Samochód Kaplica zjedzie z obwodnicy na ul. Katowicką do ronda a potem ul. Tomaszowską przybędzie na miejsce powitania. Stamtąd razem przejdziemy w uroczystej procesji do naszego kościoła aby tutaj o 17:30 sprawować Mszę św., której będzie przewodniczył ks. Bp Wojciech Osial. Zapraszamy wszystkich na to wyjątkowe wydarzenie a zwłaszcza dzieci młodzież całe rodziny, orkiestrę OSP. Formowanie procesji powitalnej rozpocznie się przed kościołem o godz. 16:10. Prosimy o wzięcie feretronów, chorągwi, zapraszamy poczty sztandarowe urzędów, szkól, organizacji społecznych, służb mundurowych. O godz. 21:00 zapraszamy na uroczysty Apel Jasnogórski, po którym rozpocznie się czuwanie prowadzone przez młodzież ze Wspólnoty Genesis. Od 23:00 będziemy się modlić za zmarłych. Natomiast o północy będzie sprawowana następna msza św. tzw. Pasterka Maryjna. Będziemy się modlić o powołania. Na tej mszy św. będą obecni kapłani oraz siostry zakonne pochodzące z naszej parafii a także kapłani, którzy wcześniej pełnili tutaj posługę. Po zakończeniu Mszy św. rozpocznie się całonocne czuwanie przy Obrazie. Plan czuwania jest w zakładce: Misje i Nawiedzenie oraz na drzwiach kościoła i w gablocie. Znajdźmy chwilę, także i w nocy aby nawiedzić Obraz MB, aby powierzyć jej nasze sprawy, naszych bliskich nasze rodziny. Obraz pozostanie u nas do jutra, kiedy to o godz. 15:00 rozpoczniemy pożegnalną Mszę św. Na Jej zakończenie poświecimy zakupione obrazy Matki Bożej, krzyżyki i wszystkie inne pamiątki związane z Nawiedzeniem. Wtedy też poświęcimy 3 nowe Obrazy MB, które będą nawiedzać wszystkie domy w naszej parafii. Nawiedzenie rozpocznie się od następujących miejsc: I-szy obraz podejmą Państwo Stankiewicz z ul. Dąbrowskiej, drugi Państwo Budek z ul. Laskowej a trzeci Państwo Królik z Lutkówki. Trasa tego nawiedzenia jest w zakładce: Misje i Nawiedzenie oraz w gablocie. Po Mszy św. udamy się procesyjnie z Obrazem do Ojców Pasjonistów.

NAWIEDZENIE KOPII CUDOWNEGO OBRAZU M.B.

 Niedziela 16-X-16

 Msze święte: 700 800 1000  1130 1730  2400

 1500 – Koronka do Miłosierdzia Bożego

1600 – Nabożeństwo przygotowujące w kościele

1630 – Procesja na skwer przy SP 1.

1700 – Przybycie obrazu i procesja do kościoła

1730 – Msza św.              (przewodniczy: Bp. Wojciech Osial)

2100 – Apel Jasnogórski

2200 –  Czuwanie młodzieży – Wspólnota Genesis

2300 – Modlitwa za zmarłych

2400 Msza Święta (koncelebrują kapłani pochodzący z naszej parafii)

  100 –    Czuwanie modlitewne (wg. listy)

 Poniedziałek 17 X-16

Msze święte: 700 845  1000 1130 1300 1500

  630 Godzinki

  700 – Grupy parafialne

  845 – Szkoły Średnie

1000 – Chorzy i Starsi- Sakrament Chorych

1130 – Szkoły Podstawowe i Przedszkola

1300 – Gimnazjum

1500 – Msza Święta na pożegnanie i procesja