TRASA PROCESJI Z OBRAZEM CZESTOCHOWSKIM

W niedzielę, 16 X, przybędzie do nas Obraz Matki Bożej Częstochowskiej.

Zapraszamy na Nabożeństwo Oczekiwania na godz. 16:00 do kościoła. Potem udamy się w procesji na skwer ks. Prał. Iwanickiego aby tam godz.17:00 powitać Obraz Matki Bożej. Specjalny samochód – Kaplica przybędzie w asyście pojazdów Policji i Straży Pożarnej z Cielądza. Wjedzie z obwodnicy na ul. Katowicką i od ronda pojedzie ul. Tomaszowską w kierunku skweru ks. Prał. Mieczysława Iwanicki (obok Szkoły Podstawowej nr 1. Tutaj powitamy Go w sposób uroczysty i następnie udamy się dalej w kierunku Placu J. Piłsudskiego i do kościoła gdzie o 17:30 będzie  sprawowana Msza św., której będzie przewodniczył ks. Bp Wojciech Osial.

W namiocie przed kościołem warto nabyć materiały na udekorowanie domów na czas Nawiedzenia: flagi, plakaty, proporce, itp. Bardzo prosimy udekorujcie wasze domy chociaż flagami czy wystawionym obrazem. Prosimy, aby szczególnie udekorować trasę przejazdu samochodu z Obrazem MB (od ronda na ul. Tomaszowskiej) a potem procesji od skweru ks. prał. M. Iwanickiego. Prosimy Urzędy, szkoły, ale też i sklepy o powieszenie flag i innych dekoracji. Można także nabyć pamiątki związane z Nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej.

Zapraszamy wszystkich na to wyjątkowe wydarzenie a zwłaszcza dzieci młodzież całe rodziny, orkiestrę OSP. Formowanie procesji powitalnej rozpocznie się przed kościołem o godz. 16:10. Prosimy o wzięcie feretronów, chorągwi, zapraszamy poczty sztandarowe urzędów, szkól, organizacji społecznych, służb mundurowych. O godz. 21:00 zapraszamy na uroczysty Apel Jasnogórski, po którym rozpocznie się czuwanie prowadzone przez młodzież ze Wspólnoty Genesis. Od 23:00 będziemy się modlić za zmarłych. Natomiast o północy będzie sprawowana następna msza św. tzw. Pasterka Maryjna. Będziemy się modlić o powołania. Na tej mszy św. będą obecni kapłani oraz siostry zakonne pochodzące z naszej parafii a także kapłani, którzy wcześniej pełnili tutaj posługę. Po zakończeniu Mszy św. rozpocznie się całonocne czuwanie przy Obrazie. Plan czuwania jest na drzwiach kościoła i w gablocie. Znajdźmy chwilę, także i w nocy aby nawiedzić Obraz MB, aby powierzyć jej nasze sprawy, naszych bliskich nasze rodziny. Obraz pozostanie u nas do poniedziałku 17 X, kiedy to o godz. 15:00 rozpoczniemy pożegnalną Mszę św., po której udamy się procesyjnie z Obrazem do Ojców Pasjonistó