PROSIMY, ABY UDEKOROWAĆ TRASĘ PROCESJI ALE TEZ I NASZE DOMY

W niedzielę, 16 X, przybędzie do nas Obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszamy na Nabożeństwo Oczekiwania na godz. 16:00 do kościoła. Potem udamy się w procesji na skwer ks. Prał. Iwanickiego aby tam godz.17:00 powitać Obraz Matki Bożej. Specjalny samochód – Kaplica przybędzie w asyście pojazdów Policji i Straży Pożarnej z Cielądza. Wjedzie z obwodnicy na ul. Katowicką i od ronda pojedzie ul. Tomaszowską w kierunku skweru ks. Prał. Mieczysława Iwanicki (obok Szkoły Podstawowej nr 1. Tutaj powitamy Go w sposób uroczysty i następnie udamy się dalej w kierunku Placu J. Piłsudskiego i do kościoła gdzie o 17:30 będzie  sprawowana Msza św., której będzie przewodniczył ks. Bp Wojciech Osial.

W namiocie przed kościołem warto nabyć materiały na udekorowanie domów na czas Nawiedzenia: flagi, plakaty, proporce, itp. Bardzo prosimy udekorujcie wasze domy chociaż flagami czy wystawionym obrazem. Prosimy, aby szczególnie udekorować trasę przejazdu samochodu z Obrazem MB (od ronda na ul. Tomaszowskiej) a potem procesji od skweru ks. prał. M. Iwanickiego. Prosimy Urzędy, szkoły, ale też i sklepy o powieszenie flag i innych dekoracji. Można także nabyć pamiątki związane z Nawiedzeniem Obrazu Matki Bożej.