V Niedziela zwykła– 07.02.2016 r.

1. Zapraszamy na godz. 17.30 na Nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołań oraz procesje eucharystyczną.
2. Zachęcamy do przekazania 1% na remont naszej świątyni – ministranci rozdają ulotki z informacja, warto je wziąć i zachęcić inne osoby. W tamtym roku to nasza parafia poprzez Fundację Caritas otrzymała najwyższą kwotę wpłat ale w tym roku wyprzedziła nas o trochę nowa parafia w Skierniewicach.


3. W najbliższą Środę – Popielcową, rozpoczniemy Wielki Post. Msze św. z posypaniem popiołem będą o godz. 7.00, 8.45, 10.00, 16.30 i 18.00. Obrzęd posypania głów popiołem jest zewnętrznym znakiem, że pragnienia wejścia na drogę nawrócenia poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę, inne dobre uczynki oraz post. Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia; pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Post obowiązuje w Środę Popielcową i Wielki Piątek wszystkie osoby pomiędzy 18 a 60 rokiem życia.
4. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej będziemy odprawiać we wszystkie piątki Wielkiego Postu o godz. 9.00 i 17.15. Gorzkie Żale z nauką pasyjną i procesją natomiast w niedzielę o godz. 17.15. Za udział w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach można we wszystkich kościołach w Polsce uzyskać raz w tygodniu, w okresie Wielkiego Postu, odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
5. W czwartek 11 lutego jest wspomnienie NMP z Lourdes. Obchodzimy wtedy Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy osoby starsze i chore na godz. 13.30 na Mszę św., podczas, której będzie udzielony sakrament chorych a potem Caritas parafialna zaprasza na poczęstunek. Prosimy pomóc ludziom starszym, czy chorym w dotarciu do kościoła. Jeśli ktoś nie ma takiej możliwości to proszę zgłosić to do Kancelarii, postaramy się zorganizować transport dla takiego chorego. Z racji Światowego Dnia Chorych będzie też sprawowana w rawskim szpitalu msza św. o godz. 11.00.
6. Za tydzień rozpoczniemy nasze „Spotkania wielkopostne” – przyjadą siostry Miłosierdzia z Łagiewnik
7. Wolontariusze ŚDM dziękują za wsparcie podczas ostatniej akcji “ŚDM – owe słodkości” Zebrano 755 zł które w całości pójdą na dofinansowanie wyjazdu rekolekcyjnego w ferie zimowe. Jednocześnie w przyszłą niedzielę po mszach św. będą stać przed kościołem i promować ŚDM rozdając piernikowe serca, ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone również na wyjazd na ŚDM naszych wolontariuszy. Przypominam jednocześnie, że czekamy na zgłoszenia rodzin, które zechcą przyjąć gości z zagranicy w lipcu na etap diecezjalny ŚDM. Wolontariusze rozdają deklaracje.
8. W dniach 15 – 25 kwietnia chcemy zorganizować pielgrzymkę po sanktuariach Europy, w planie min. Barcelona, Santiago de Compostella Lourdes i Fatima. bliższe informacje u ks. Radka.
9. Pragnę podziękować sołtysowi i mieszkańcom wioski Ścieki oraz p. Prezesowi i pracownikom Pływalni Aquarium za rozebranie szopki i choinki na zewnątrz.
10. Ostatni dzień kolędy: Poniedziałek – 8.02 – godz. 16.00 – ul. Zwolińskiego – domki i ul. Konstytucji 3 Maja – domki. UWAGA: Dla rodzin, które z różnych względów nie były nas w stanie wcześniej przyjąć, będzie możliwość takiej wizyty 13 lutego w sobotę. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii lub kancelarii.
11. Sięgnijmy do prasy katolickiej. W tygodniku „Niedziela” artykuł o Lourdes – miejscu uzdrowień. W „Gościu Niedzielnym” wołający z okładki tytuł: „Ratuj dusze swoją!”
12. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Janiny Sawickiej z ul. Solidarności, +Zdzisława Wysockiego z Chrust, +Zofii Socha z ul. Solidarności i +Barbary Król z ul. Tomaszowskiej. Pomódlmy się za nich i za naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek …