XXXII Niedziela Zwykła – 08.11.2015 r.

1. Dzisiaj obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Wysłuchaliśmy listu naszych Biskupów, ale nie ustawajmy w modlitwie i pomocy naszym braciom w wierze. Za nich będziemy się modlić dzisiaj o 17.30 Koronką do Bożego Miłosierdzia.


2. W tym tygodniu obchodzimy:
– w poniedziałek – 09.11 – święto rocznicy Poświecenia Bazyliki Laterańskiej;
– we wtorek – 10.11 – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora K-ła;
– w środę – 11.11 – Uroczystość św. Wiktorii – patronki Diecezji;
– w czwartek – 12.11 – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;
– w piątek – 13.11 – wspomnienie św.: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka
i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
3. W środę obchodzimy Święto Niepodległości, pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy za naszą Ojczyznę i Jej wolność oddali swoje życie oraz o tych, którzy dla niej poświęcali i poświęcają swój trud i zdolności. Msze św. w święto Niepodległości będą o godz.: 7.00, 8.45, 10.00 i 18.00. Na godz: 10.00 wspólnie z władzami Powiatu, Miasta i Gminy zapraszamy do udziału w mszy św. w intencji Ojczyzny. Będzie nam towarzyszyła orkiestra OSP w Rawie Maz. Proszę o przybycie pocztów sztandarowych reprezentujących szkoły i instytucje. Po tej Mszy św. po raz pierwszy w naszym mieście będzie uroczyste przejście orkiestry oraz pocztów sztandarowych na cmentarz, gdzie będzie dalsza część uroczystości patriotycznych. Prosimy bardzo, abyście wywiesili w tym dniu flagi narodowe. Niech będą one wyrazem naszej dumy z Ojczyzny, szczególnie trasa przemarszu winna być udekorowana. Jeśli ktoś nie ma flagi to można je dziś nabyć przed kościołem od rawskich skautów.
4. Dzień 11 listopada to także święto patronki diecezji łowickiej – św. Wiktorii. W Łowiczu z tej okazji odbędzie się procesja z Jej relikwiami i Msza święta. Biskup Łowicki skierował specjalne zaproszenie do udziału w uroczystościach. Od nas będzie autokar – chętni do wyjazdu proszeni są o zgłoszenie do zakrystii.
5. W tym dniu wieczorem warto pojechać do kościoła w Rzeczycy gdzie o godz. 17.00, odbędzie się koncert muzyki filmowej Michała Lorenca, zagra zespół DesOrient.
6. Przygotowujemy się do naszych prac remontowych, na wiosnę chcę rozpocząć wymianę dachu na kościele i Domu parafialnym wraz z więźbą – są one konieczne ze względu na ich stan. Także w tym tygodniu parafia zapłaciła kwotę 46 tyś zł za otrzymane projekty dotyczące wnętrz i wyposażenia pomieszczeń przy kościele oraz Sali muzealnej. Opłaciliśmy także resztę kosztów za wykonane w tym roku chodniki na cmentarzu – łącznie była to kwota: 37669,74. Także Urząd Miasta nas wsparł w tych pracach – bardzo dziękuję p. Burmistrzowi. Bóg zapłać za ofiarę 1 tys. zł. od osoby NN na remont kościoła. Przypominamy, że za tydzień będzie taca inwestycyjna.
7. Prosimy sprawdzić na Tablicy lub na stronie internetowej parafii poprawność podanych nazwisk zmarłych polecanych we Mszy św. listopadowej.
8. Dwa tygodnie temu liczyliśmy wiernych, którzy przyszli na Mszę św. oraz tych, którzy przyjęli Komunię świętą. Na wszystkich Mszach świętych było 868 mężczyzn i 1291 kobiet. Łącznie daje to 2159 osób, co stanowi 18,06% naszej parafii liczącej 11954 wiernych. Do Komunii świętej przystąpiło: 344 mężczyzn i 829 kobiet, łącznie: 1173 osób. Stanowi to 9,81% parafian. Nie są to radosne dane, ale optymizmem napawa porównanie liczby osób uczestniczących we Mszy św. i przyjmujących Komunię św., stanowią oni bowiem 54,33% tych co do kościoła przyszli. Jest to dobry znak, że większość z nas pragnie pełnego uczestniczenia we Mszy św. poprzez przyjmowanie Komunii świętej. Przed każdym z nas jednak zadanie – nawracać do kościoła – choćby tylko jedna osobę, to już za rok będzie to wyglądało inaczej.
9. Siostry Nazaretanki serdecznie zapraszają małżeństwa i rodziny, które pragną odkrywać piękno życia Świętej Rodziny z Nazaretu na spotkanie, które odbędzie się w sobotę u nas, w godzinach od 15.00 do 18.00. Szczegółowe informacje na plakacie.
10. W Gościu Niedzielnym warto przeczytać artykuł „Jak wychować Prezydenta”.
W Niedzieli – artykuł „Marzenia o niepodległości” – rozmowa z prof. Wysockim.
11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby: +Haliny Pietrasik z ul. Tomaszowskiej, +Krystyny Oklesińskiej z ul. Tomaszowskiej i +Mariusza Mińkowskiego z ul. Tomaszowskiej. Za nich i za naszych bliskich zmarłych pomódlmy się: Wieczny odpoczynek …